شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

آزمایش تخمهای جوجه کشی برای رشد و نمو جنین

گاهی اوقات لازم است تخم ها را از نظر باروری آزمایش کنید. اگر تعدادی تخم نابارور جوجه کشی شوند، می توان آنها را پیدا و دور انداخت، و فضای اضافی برای تخم های دیگر استفاده می شود. این آزمایش به جنین جوان آسیب نمی رساند و برای از بین بردن تخم هایی که هچ نمی شوند نمی شوند قابل اعتماد است.

تست تخم مناسب جوجه کشی

ساخت دستگاه تستر تخم جوجه کشی

با قرار دادن لامپ و وسایل داخل جعبه مقوایی، یک دستگاه تستر یا شمع درست کنید. یک سوراخ کوچک و گرد در قسمت بالایی یا کناری جعبه برش دهید و اجازه دهید یک پرتو باریک نور از جعبه خارج شود. با قرار دادن تخم در مقابل سوراخ، می توانید ویژگی های داخلی تخم مرغ را مشاهده کنید. یک اتاق تاریک آزمایش را آسان تر می کند.

نحوه تست تخم های جوجه کشی با استفاده از تستر

تخمها به طور معمول پس از 4 تا 7 روز از شروع جوجه کشی آزمایش می شوند. آزمایش تخمهای دارای پوسته سفید آسانتر است . بر اساس این آزمایش اولیه می توان دو دسته تخم را حذف کرد ، “نابارورها” و “جنین های مرده”. “نابارور” به تخم بارور نشده یا تخمی گفته می شود که شروع به رشد می کند اما قبل از تشخیص رشد از بین رفته است. “جنین مرده” به جنین هایی گفته می شود که به اندازه کافی بزرگ می شوند تا هنگام شمع شدن دیده شوند.

یک “تخم نابارور” به عنوان یک تخم مرغ شفاف به نظر می رسد به جز سایه کمی که زرده ایجاد کرده است.

جنین زنده از نظر ظاهری شبیه عنکبوت است، جنین نشان دهنده بدن عنکبوت است و رگهای خونی بزرگ بسیار شبیه پاهای عنکبوت پخش می شوند. یک “جنین مرده” را می توان با وجود حلقه خون در اطراف جنین تشخیص داد. این امر ناشی از حرکت خون به دور از جنین پس از مرگ است.

اگر از زنده بودن جنین مطمئن نیستید، تخم را دوباره در دستگاه جوجه کشی قرار دهید و بعداً دوباره آزمایش کنید. آزمایش دوم را می توان پس از 14 تا 16 روز از جوجه کشی انجام داد. اگر جنین زنده باشد ، فقط یک یا دو فضای کوچک نور پر از رگ های خونی دیده می شود و ممکن است جوجه در حال حرکت مشاهده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *