شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

آموزش ضدعفونی دستگاه جوجه کشی

 چگونگی استفاده از انواع مختلف ضد عفونی در دستگاه جوجه کشی

چگونگی استفاده از انواع مختلف ضد عفونی در دستگاه جوجه کشی

یکی از مهم ترین مواردی که در بالا بردن راندمان کار و عدم اتلاف تخم های نطفه دار حائز اهمیت می باشد ضدعفونی صحیح و اصولی دستگاه جوجه کشی است. انواع بیماری ها و میکروب ها می توانند تخم های نطفه دار را تحت تاثیر خود قرار داده و در بدترین حالت ممکن آنها را به کام نابودی بکشاند .

استفاده از مواد شوینده و صابون در  جوجه کشی خانگی

مواد شوینده و صابون مواد شیمیایی هستند که برای تمیز کردن سطوح مرطوب برای از بین بردن آلودگی، خاک و مواد آلی استفاده می شوند. آنها محصولی کم هزینه هستند و می توانند به از بین بردن 80٪ آلودگی ها در دستگاه جوجه کشی خانگی کمک کنند. این یک گام اساسی در روند تمیز کردن و گندزدایی است. در صورت عدم تمیز کردن سطح قبل از شروع ضد عفونی، ضد عفونی به نحو صحیح انجام نمی شود.

ضد عفونی کننده های آمونیومی در جوجه کشی

این نوع مواد ضد عفونی کننده بهترین انتخاب برای ضدعفونی محل جوجه ریزی است که دارای خواص مواد شوینده و ضد عفونی کننده هستند که به خوبی بر روی بتن های تمیز و محکم و همچنین در سایر سطوح غیر زنگ زده و غیر متخلخل کار می کنند، محصولی نسبتاً کم هزینه و ایمن هستند، فقط درصورت استفاده به دلیل سمیت و ماده محرک نسبتاً کم در غلظت مناسب مورد استفاده قرار گیرند. برای حداکثر کارایی، pH آب نباید زیر 8 باشد.

ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی

چگونه باید از ضد عفونی کننده های فنلی (Phenolic disinfectants ) در جوجه کشی استفاده شود؟

ضد عفونی کننده های فنلی به طور خاص فرموله شده اند تا به عنوان درمان نهایی برای از بین بردن طیف گسترده ای از باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها که به عنوان بیماری برای مرغ ها شناخته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد هنگامی که در غلظت مناسب استفاده شوند رشد ویروسی و باکتریایی را متوقف می کنند. آنها عملکرد ماندگار خوبی دارند و در ضد عفونی سطوح متخلخل مانند چوب موثر هستند.

استفاده از ضد عفونی کننده یدوفور (Iodophors disinfectants ) در جوجه کشی

ضد عفونی کننده های یدوفور برای جلوگیری از مقاومت در میکرو ارگانیسم ها، اغلب در چرخش با فنولیک ها یا ضد عفونی کننده های ترکیبات آمونیوم مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده روی سطوح از پیش تمیز شده به خوبی کار می کنند و می توانند در آب سخت استفاده شوند. این نوع از ضدعفونی کننده ها دارای یک شاخص فعالیت هستند بطوری که وقتی رنگ زرد خود را از دست می دهد، محلول دیگر کارایی نخواهد داشت. آنها با سطوح آلی بالا غیرفعال می شوند و هیچ گونه ماندگاری ندارند همچنین سطوح را به رنگ زرد مایل به قهوه ای لکه دار می کنند که استفاده از آنها را محدود می کند. آنها در درجه اول در دستگاه جوجه کشی صنعتی به عنوان ضد عفونی کننده پا و ضد عفونی کننده سبدها، سینی ها و سایر تجهیزات استفاده می شوند.

ضد عفونی کننده گلوترآلدئید (Glutheraldehyde disinfectants ) در جوجه کشی

ضد عفونی کننده های گلوترآلدئید در برابر طیف وسیعی از عوامل بیماری زا بسیار کارآمد هستند و می توانند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند. با این حال، از نظر ترکیبات نسبتاً سمی، استفاده از تجهیزات حافظت شخصی (Personal protective equipment ) مورد نیاز است. این مواد ضد عفونی کننده برای محیط زیست سمی ترین ماده هستند و استفاده از غلظت دقیق توصیه شده برای جلوگیری از سمیت ضروری است.

چگونه می توان از ترکیب ضد عفونی کننده های گلوترآلدئید و آمونیوم در جوجه کشی استفاده کرد؟

ترکیبی از ضد عفونی کننده های گلوترآلدئید و آمونیوم در برابر طیف وسیعی از عوامل بیماری زا موثر هستند. این ترکیب اغلب برای تمیز کردن ظروف مواد زائد جامد در دستگاه جوجه کشی، محل تجمیع مواد زائد جامد و محوطه تحویل استفاده می شود.

چگونه مقدار صحیح ضدعفونی کننده را محاسبه کنیم؟

استفاده از غلظت مناسب ضد عفونی کننده و زمان تماس مناسب برای اطمینان از اثربخشی ضد عفونی کننده اسپری شده مهم است. بنابراین، محاسبه صحیح مقدار مواد ضد عفونی کننده و آب مورد نیاز محلول پاشش بسیار مهم است. برای محاسبه، باید بدانید:

  1. منطقه ای که باید ضد عفونی شود (متر مربع)
  2. مقدار محلول مورد نیاز (بر اساس متوسط 300 میلی لیتر (0.3 لیتر) در هر 1 متر مربع)
  3. مقدار ضد عفونی کننده مورد نیاز بر اساس
    • الف) درصد صحیح یا میزان غلظت (چه مقدار ضد عفونی کننده و چه مقدار آب)
    • ب) غلظت توصیه شده تولید کننده در برگه اطلاعات متصل به ظرف ضد عفونی کننده

محاسبه محل و تجهیزات

مساحتی که باید اسپری شود شامل تمام دیوارها، کف، سقف (متر مربع) و تجهیزات را محاسبه کنید.

  • مساحت کف را محاسبه کنید: طول اتاق را در عرض آن ضرب کنید.
  • اندازه اتاق را از جمله تمام دیوارها، کف و سقف محاسبه کنید

مساحت کف ضربدر 2.5 = مساحت کل اتاق برای پاشش + هر مقدار اضافی برای تجهیزات = مساحت کل برای پاشش

محاسبه میزان محلول مورد نیاز

مقدار محلول مورد نیاز را محاسبه کنید. مقدار محلول مورد نیاز (لیتر) = کل مساحت پاشش 0.3x

محاسبه میزان رقت صحیح ضدعفونی کننده

مقدار ضد عفونی کننده مورد نیاز را با توجه به میزان رقت صحیح (٪) توصیه شده توسط سازنده محاسبه کنید (چه مقدار ضد عفونی کننده و چه مقدار آب)

مثال محاسبه مقدار صحیح ضدعفونی کننده

نمونه ای از محاسبه مقدار صحیح مواد ضد عفونی کننده برای محوطه یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون

چه مقدار پودر ضد عفونی کننده برای اسپری محل جوجه کشی به طول 10 متر و عرض 4 متر مورد نیاز است، میزان غلظت صحیح ماده ضد عفونی کننده 1٪ و حجم صحیح محلول ضد عفونی کننده 300 میلی لیتر (0.3 لیتر) در 1 متر مربع است.
محاسبه:

مرحله 1: مساحت کلی که باید اسپری شود را محاسبه کنید.

– مساحت کف را محاسبه کنید 10m x 4m = 40 m2

– مساحت اتاق را محاسبه کنید (شامل تمام دیوارها ، کف و سقف) = 40 x 2.5 = 100 m2

مرحله 2: مقدار محلول مورد نیاز را محاسبه کنید = 100 m2x 0.3liter/ m2 = 30 liters

مرحله 3: مقدار پودر ضد عفونی کننده مورد نیاز را محاسبه کنید.

میزان غلظت 1٪ به معنای مخلوط شدن 1 گرم پودر ضد عفونی کننده با 100 میلی لیتر آب یا 10 گرم پودر ضد عفونی کننده در 1 لیتر آب است.

بنابراین مقدار ضد عفونی کننده مورد نیاز برای این دستگاه جوجه کشی =30 liters x 10gr = 300 gr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *