شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

برخی از مشکلات دستگاه جوجه کشی جویبار (قسمت دوم)

جوجه کشی به عنوان یکی از شغل های صنعتی که می تواند بسیار سودآور نیز باشد، شناخته می شود. دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان یکی از دستگاه های بسیار خوب و با کیفیت در بازار شناخته می شود که نیاز کارفرمایان را به دستگاه های خارجی و گران قیمت از بین برده است و حتی توانسته بخشی از بازار خارج از کشور را نیز از آن خود کند. مسائلی مانند دما و عوامل محیطی و نطفه در چگونگی و تعداد جوجه های موفق تاثیرگذار می باشد. در ادامه به مبحث مشکلات دستگاه جوجه کشی جویبار نیز می پردازیم:

معرفی دستگاه جوجه کشی جویبار

دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان دستگاه اصلی صنعت جوجه کشی و پرورش جوجه شناخته می شود و در بازار حال حاضر کشور به عنوان بهترین دستگاه داخلی و به عنوان بهترین رقیب برای دستگاه های خارجی شناخته می شود که حتی با صادرات این دستگاه به خارج از کشور توانسته جای خوبی را نیز در بازار های خارجی باز کند. دستگاه جوجه کشی جویبار در قسمت بدنه خود، از ساندویچ پانل های سه لایه که از بهترین نوع برای این کار می باشند، برخوردار است.

معرفی دستگاه جوجه کشی جویبار

محصولات تولیدی این کارخانه یعنی دستگاه جوجه کشی جویبار در سه سطح اصلی طبقه بندی می شوند که شامل بخش دستگاه جوجه کشی صنعتی و دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی و بخش دستگاه جوجه کشی خانگی می شود. این دستگاه ها ظرفیت های متفاوتی دارند و در نوع خانگی در حدود 160 عدد و در نوع صنعتی عددی بالغ بر 100.000 می باشد. از این دستگاه به جز جوجه کشی عادی برای دستگاه جوجه کشی غاز و دستگاه جوجه کشی بوقلمون نیز استفاده می شود و تنها تفاوت موجود در شانه ای می باشد که باید در دستگاه از آن استفاده شود که موقع خرید و سفارش می توان آن را خریداری نمود و باید این نکته را در نظر گرفت. محصولات تولیدی این کارخانه و به طور کلی دستگاه جوجه کشی جویبار در سه سطح دستگاه جوجه کشی صنعتی، دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی و دستگاه جوجه کشی خانگی دسته بندی می شود. این دستگاه ها قابلیت های متفاوتی دارند و از عددی نزدیک به 160 عدد جوجه تا عدد بزرگتر و صنعتی تا 100.000 را ارائه می کند.

در صنعت و شغل جوجه کشی دستگاه اصلی مورد استفاده، دستگاه جوجه کشی می باشد و دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان یکی از باکیفیت ترین دستگاه های موجود در بازار عملکرد بسیار خوبی در این زمینه از خود نشان می دهد. این دستگاه به نوعی از بدنه ای ساندویچی و ساندویچ پانل تشکیل شده است که دارای سه لایه می باشد و لایه داخلی نقش عایق را برای دستگاه بازی می کند. یکی دیگر از مزایای این دستگاه توانایی دستگاه جوجه کشی غاز و توانایی جوجه کشی بوقلمون است. تنها کافیست برای داشتن دستگاه جوجه کشی بوقلمون و یا دستگاه جوجه کشی غاز، شانه های مربوطه را سفارش داد. این دستگاه با کیفیت بالا توانسته در برابر رقبای خارجی قد علم کرده و به بسیاری از کشور ها نیز صادر شود.

معرفی دستگاه جوجه کشی جویبار

هچ چیست و تاخیر در هچ چه پیامد هایی دارد ؟

برای تعریف نمودن کلمه هچ و اصطلاح هچ باید گفت که، به بازه زمانی گفته می شود که جوجه ها از تخم ها به طور کلی خارج می شوند. زمان در جوجه کشی بسیار مهم می باشد و رعایت نکردن و دقت نداشتن در این مسئله می تواند ضرر های مالی بسیار زیادی را به سیستم کلی وارد نماید. عوض شدن شرایط محیطی و یا عوامل مختلف تاثیرگذار می تواند باعث از بین رفتن انواع جوجه ها شود و قبل از سر از تخم در آوردن و هچ، جوجه ها از دست بروند.

اگر شرایط عادی باشد بیشتر جوجه ها سر از تخم در می آورند و مشکلی پیش نمی آید و فقط 2 درصد از جوجه ها از دست می روند که می تواند به دلایل مختلفی مانند کهنه بودن نطفه ها و یا رطوبت کم، مشکلات ژنتیکی و بیماری های عفونی در تخم گذار، ضعیف بودن تخم ها و ضریب کم نر به ماده یا ضخامت بالای غشا و پوسته و باز شدن در دستگاه جوجه کشی در پیک اصلی و هچ باشد.

هچ چیست و تاخیر در هچ چه پیامد هایی دارد ؟

دلایل تولید جوجه کثیف

از دلایل تولید جوجه کثیف و متولد شدن و خارج شدن این جوجه ها از تخم با آلودگی و مدفوع باید به دو علت اصلی اشاره نمود. دلیل اول برای این اتفاق بیماری پولوروم در جوجه ها می باشد که اسهال سفید نیز به آن می گویند و دلیل دوم برای تولید جوجه کثیف و آلوده به مدفوع، مشکل مدیریت و بالا بودن دما و یا سالم نبودن غذای مصرفی جوجه ها در طول زمان رشد می باشد. این مشکل می تواند باعث مرگ بسیاری از جوجه ها نیز بشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *