شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

برخی از مشکلات دستگاه جوجه کشی جویبار

برای جوجه کشی و برای پرورش دادن جوجه و نگهداری و تولید تخم هایی برای به عمل آمدن و به نتیجه رسیدن، نیاز به دستگاه هایی برای نگهداری تخم ها در شرایط مناسب می باشد. دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان بهترین دستگاه تولید داخل و رقیبی بسیار جدی برای دستگاه های مشابه خارجی شناخته می شود. در صورتی که با صنعت جوجه کشی آشنا باشید و یا قصد داشته باشید تا به این کار اشتغال بورزید، حتما نام دستگاه جوجه کشی جویبار را شنیده اید. با ساخت و شروع کار این دستگاه از سال ها قبل، نیاز کشور به واردات دستگاه جوجه کشی بسیار پایین آمده و شاید بتوان گفت به صفر رسیده است. دستگاه جوجه کشی جویبار نه تنها در داخل کشور مورد استفاده است، بلکه به خارج از کشور نیز صادر می شود.

آشنایی با دستگاه جوجه کشی جویبار

دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان یکی از بهترین دستگاه های موجود در بازار و به عنوان یکی از بهترین رقیب های دستگاه های خارجی شناخته می شود. دستگاه جوجه کشی جویبار میزان تلفات را بسیار کم کرده و با دیواره و جنس کلی سه لایه و ساندویچی خود به خوبی در برابر محیط بیرون مقاومت می کند و مانند عایقی شرایط مناسب برای تخم ها را در داخل دستگاه به وجود می آورد. یکی از دستگاه های جوجه کشی صنعتی که نیاز کشور را به سایر کشورها از این لحاظ به صفر رسانده است و باعث رونق و پیشرفت این صنعت شده، دستگاه جوجه کشی جویبار است. جنس بدنه دستگاه جوجه کشی جویبار از ساندویچ پنل که دارای 3 لایه است، ساخته شده است. این 3 لایه در واقع شامل یک لایه عایق و 2 لایه پی وی سی هستند. البته باید بدانید که دستگاه جوجه کشی خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی سه سطح مختلف از تولیدات این کارخانه است که توان ظرفیت 168 تایی مرغ خانگی تا 100.000 تایی در صنعت را دارا می باشد.

همانطور که گفته شد این دستگاه از سه لایه اصلی تشکیل شده است و در حفظ و نگهداری تخم ها از هر نوع آسیبی بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد و به اضافه تمامی موارد ذکر شده این دستگاه یعنی دستگاه جوجه کشی جویبار توانایی های دیگری نیز دارد. این دستگاه که در سه دسته دستگاه جوجه کشی خانگی، دستگاه جوجه کشی صنعتی و دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی تولید می شود، ظرفیت های متفاوتی دارد و می توان از این دستگاه به عنوان دستگاه جوجه کشی غاز و دستگاه جوجه کشی بوقلمون نیز استفاده نمود.

سوالی که برای افراد علاقمند به این صنعت پیش می آید این است که آیا دستگاه جوجه کشی جویبار به عنوان یک دستگاه جوجه کشی صنعتی را می توان به عنوان دستگاه جوجه کشی غاز و یا دستگاه جوجه کشی بوقلمون مورد استفاده قرار داد؟ در جواب باید گفت که بله اما در زمان سفارش باید شانه مخصوص به همان پرنده خریداری شود

آشنایی با دستگاه جوجه کشی جویبار

دوران هچ و مشکلات احتمالی آن

دوران هچ به اصطلاح دوره ای می باشد که تخم ها در فضای داخلی دستگاه و در فضای مناسب و شبیه سازی شده، رشد کرده و به مرحله جوجه شدن و خروج کامل جوجه ها از تخم ها می انجامد. این دوره مهمترین دوره در جوجه کشی است و می تواند تلفات بسیار زیادی داشته باشد. به طور عادی و در مواقع نرمال، تلفات در حدود دو درصد از کل تخم ها می باشد و می تواند کمی کمتر و یا بیشتر نیز بشود، اما در این موارد تلفات بسیار بیشتر بوده و ضرر بسیار زیادی را وارد می کند. باید بدانید که جوجه کشی و زمان دقیق آن در این صنعت بسیار حساس بوده و با کوچکترین اشتباهی خسارات جبران ناپذیری را باعث می گردد. در زمان در نظر گرفته شده برای جوجه کشی پرنده های مختلف ممکن است شرایطی برای جوجه ها بوجود اید که باعث از بین رفتن جوجه ها و تاخیر در سر از تخم درآوردن آنها شود.

عوامل متعددی در بالا رفتن این درصد از تلفات تاثیرگذار هستند که بیشتر آنها مانند بیماری های عفونی و یا مریضی های دیگر به سمت تخم اصلی باز می گردد. پایین بودن میزان نر به ماده و بالا و یا پایین شدن دما نیز از دلایل دیگر می باشد و حتی باز شدن در دستگاه جوجه کشی نیز تاثیرات فراوانی را در تلفات دوران هچ می گذارد. البته باید بدانید که در زمان هچ یا همان زمان در نظر گرفته شده برای سر از تخم درآوردن جوجه ها به طور کامل، بیشتر جوجه ها موفق بوده و تنها 2 درصد موفق به این کار نمی شوند که این موضوع دلایل مختلفی اعم از:

  • کهنه بودن تخم نطفه دار
  • ضریب نر به ماده
  • ضعیف بودن تخم نطفه دار
  • موقعیت نادرست
  • پرنده تخم گذار دارای بیماری عفونی بوده
  • رطوبت کم
  • مشکلات ژنتیکی
  • موقعیت کیسه هوایی درون تخم
  • باز کردن درب دستگاه جوجه کشی در زمان هچ
  • ضخامت بیش از حد پوسته

دارد. در این موارد به خروج جوجه از تخم کمک می کنند.

دوران هچ و مشکلات احتمالی آن

علت تولد جوجه کثیف

جوجه های آغشته به مدفوع و مواد دیگر و یا به اصطلاح جوجه کثیف به دلایل مختلفی دچار این مشکل می شوند که یکی از این دلایل بالا بودن دما و دیگری که در بسیاری از موارد نیز رخ می دهد، بیماری به نام اسهال سفید می باشد که جوجه و تخم را درگیر خود می سازد. به نوعی می توان گفت که جوجه های کثیف با مشکلاتی جدی روبرو می باشند و باید این مشکلات حل شوند. در بعضی از موارد رطوبت موجود در دستگاه نیز در تولد اینگونه از جوجه ها تاثیرات مخربی را به جا می گذارد. نام دیگر بیماری اسهال سفید بیماری پلوروم می باشد که اثرات منفی در این روند دارد. در نوع طبیعی و در بعضی دیگر از جوجه کشی ها نیز دلیل این اتفاق و ابتلا به این بیماری در جوجه، ابتلای مادر به این بیماری می باشد. تولد جوجه های کثیف و یا چسبیدن مدفوع به آنها یکی از مشکلاتی است که در این صنعت با آن مواجه می شوند. گاها حتی این موضوع باعث مرگ جوجه نیز می شود. برای این مشکل به طور کلی دو دلیل بیان شده است، دلیل اول اسهال سفید است که شاید آن را با نام بیماری پولوروم بشناسید و دلیل دوم می تواند مشکلات مدیریتی و عدم مدیریت صحیح مانند بالا بودن بیش از حد دما در سالن قبل از بارگیری و یا سالم نبودن جیره غذایی جوجه ها و … در طول کار باشد که این مشکلات را پدید آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه جوجه کشی جویبار، دستگاه جوجه کشی صنعتی، دستگاه جوجه کشی خانگی می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *