شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی بلدرچین

جوجه کشی بوقلمون

طیور اهلی، مانند مرغ، غالباً روی تخمها می نشینند، تا جوجه ها از آنها بیرون بیایند و سپس از جوجه ها مراقبت می کنند. بلدرچین هایی که در قفس پرورش می یابند، بندرت این کار را می کنند. کسانی که می خواهند بلدرچین پرورش دهند باید برای جوجه کشی تخم های بارور از دستگاه جوجه کشی استفاده کنند. برای تضمین موفقیت آمیز جوجه کشی بلدرچین، باید دما، رطوبت و تهویه دستگاه را به دقت کنترل و تنظیم کنید و تخمها باید طبق برنامه صحیح چرخانده شوند.

درجه حرارت

در ماشین جوجه کشی که دارای فن گردش است، دما باید در 100 درجه فارنهایت حفظ شود. اما در دستگاه های هوای ثابت، 2 تا 3 درجه اضافه کنید. دماسنج سنسور از راه دور برای نظارت بر دستگاه جوجه کشی بلدرچین ایده آل است. حرارت در این دستگاه ها توسط المنتهای میله ای الکتریکی تامین می شود و توسط سیستم کنترل هوشمند به دقت کنترل می شود.

رطوبت

رطوبت موجود در دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی باید بین 55 تا 60 درصد رطوبت نسبی حفظ شود. رشد و نمو جنین متکی به مایعات موجود در تخم مرغ در طول دوره جوجه کشی است. رطوبت زیاد بر رشد جنین تاثیر منفی گذاشته و جوجه در حال رشد، غرق می شود. رطوبت خیلی کم باعث می شود تخم ها خیلی زود خشک شوند. رطوبت را می توان با یک رطوبت سنج کنترل کرد.

کنترل حرارت و رطوبت در دستگاه جوجه کشی بلدرچین جویبار با بهره گیری از سنسور های با کیفیت Pt 500 با دقت بسیار بالا (01/0 فارنهایت) انجام می شود، که این سنسورها در داخل میله ای قرار گرفته وکاملا پوشانده شده تا پرز جوجه و عوامل دیگر بر روی آن ننشسته و کیفیت آن را پایین نیاورد.

تهویه

گرچه ممکن است چنین به نظر نرسد اما پوسته تخم بلدرچین متخلخل است. جوجه در حال رشد به انتقال اکسیژن از طریق پوسته نیاز دارد. وقتی جوجه بلدرچین شروع به شکستن پوسته کرد، هوای تازه در دستگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است. مطمئن شوید که دستگاه شما دارای تهویه قابل تنظیم است و اجازه می دهد هوای تازه وارد شده و هوای قدیمی از آن خارج شود.

در دستگاه جوجه کشی بلدرچین شرکت ماشین طیور جویبار عمل تهویه بسته به ظرفیت دستگاه توسط فن های صنعتی یا الکتروموتور صنعتی انجام می شود که حاصل سال تجربه در تولید دستگاه جوجه کشی صنعتی و خانگی است. برای ورود هوای تازه سیستم دمپر منحصر بفرد دستگاه های ماشین طیور جویبار طوری طراحی شده که با کمترین اتلاف انرژی هوای تازه را وارد دستگاه می کند.

تخم بلدرچین

چرخش تخم مرغ

دوره های جوجه کشی بلدرچین بسته به گونه های مختلف متفاوت است. برای مثال باب وایت (Bobwhite ) در 23 تا 24 روز، و نژاد Coturnix در 17 روز هچ می شوند. تخمها را باید به گونه در دستگاه جوجه کشی بلدرچین قرار داد که انتهای بزرگ آن بالا باشد. سپس، تخم ها باید پنج تا هفت بار در روز در محور خود چرخانده شود. تخمها را نباید در سه روز آخر جوجه کشی بچرخانید.

نظارت

در حالی که تخم های شما در حال رشد هستند ، می توانید رشد آنها را با شمع زدن بررسی کنید. شمع زدن تخم به نگه داشتن تخم زیر یک منبع نور قوی در یک اتاق تاریک گفته می شود. با این کار می توانید رشد و نمو جنین را مشاهده کنید. تخمهایی که به درستی رشد نمی کنند باید دور ریخته شوند تا از آلودگی تخمهای زنده جلوگیری شود.

روز هچ

در روزهای آخر ، تهویه و رطوبت باید افزایش یابد. سعی کنید درهای دستگاه را جز در موارد ضروری باز نکنید تا رطوبت دستگاه پایین نیاید و به هچ جوجه ها آسیب نزند.

شرکت ماشین طیور جویبار، دستگاه جوجه کشی بلدرچین خود را از ظرفیت 384 عددی در دستگاه های خانگی تا ظرفیت های بالاتر برای بخش های نیمه صنعتی و صنعتی تولید و روانه بازار کرده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *