شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی تخم اردک

تخم اردک باید روزانه جمع آوری شود. تخمها معمولاً صبح زود گذاشته می شوند، بنابراین بیدار شدن زود هنگام برای جمع آوری آنها مهم است زیرا هرچه مدت بیشتری باقی بماند ، احتمال کثیف شدن یا تخریب تخمها بیشتر می شود. پرورش خوب مهم است، اگر لانه تمیزی برای قرار دادن اردک ها در اختیار داشته باشید، احتمال اینکه تخمها تمیز و بدون گل و لای باشند بیشتر است. در صورت امکان، از شستن تخم اردک ها خودداری کنید زیرا آنها پوشش طبیعی دارند و از عبور باکتری از پوسته متخلخل جلوگیری می کنند.

جوجه کشی اردک

تخم اردک را می توان تا یک هفته در یک مکان خنک نگهداری کرد بدون اینکه تأثیر زیادی روی باروری بگذارد. شما باید تخم های اردک را طوری ذخیره کنید که انتهای کوچک آن پایین باشد و تخمها را 3-4 بار در روز بچرخانید. این کار برای جلوگیری از چسبیدن غشا به داخل پوسته است. اگر آماده جوجه ریزی هستید، می توانید پیش بروید و دستگاه جوجه کشی خود را برای جوجه کشی تخم اردک آماده کنید.

نکات جوجه کشی اردک

حداقل 24 ساعت قبل از قرار دادن تخم اردک درون دستگاه لازم است دستگاه را راه اندازی کنید. با این اطمینان کار حاصل می کنید که همه چیز تثبیت شده است. هنگامی که دستگاه جوجه کشی خانگی خود را به درستی تنظیم کردید و تخمهای خود را درون دستگاه قرار دادید اجازه دهید تخمها به دمای هوا رسیده و تثبیت شوند که چند ساعت طول خواهد کشید. هرچه تعداد تخم اردک بیشتر باشد مدت زمان بیشتری طول می کشد. توجه به این نکته مهم است که ما می خواهیم از محیط طبیعی جوجه کشی تقلید کنیم ، بنابراین برخی از نوسانات دما طبیعی و کاملاً قابل قبول است.

یکی از مهمترین عناصر جوجه کشی تخم اردک رطوبت مناسب است. در اکثر دستگاه ها یک ظرف کوچک وجود دارد که می توان در آن آب اضافه کرد و این معمولاً باید هر روز دو یا سه بار پر شود. تهویه نیز به همان اندازه مهم است که پوسته ها متخلخل هستند و باید تنفس کنند. طبق توصیه های مربوطه، رطوبت باید طی چند روز آخر جوجه کشی افزایش یابد. این امر به طور معمول با افزودن آب به مخزن دوم حاصل می شود اگرچه دستیابی به رطوبت کافی در جوجه کشی با برخی دستگاه ها گاهی اوقات دشوار است.

اهمیت رطوبت در جوجه کشی اردک

تامین رطوبت در دستگاه جوجه کشی ماشین طیور جویبار به وسیله پمپ آب شیربرقی و نازل در سریع ترین زمان انجام می شود و آب را به صورت قطرات بسیار به حالت پودر در دستگاه می پاشد که بهترین راه تامین رطوبت است.

چرخاندن تخم اردک، به تقلید از اقدامات مادر، مهم است. در جوجه کشی اردک چرخش توسط فرمانی که سیستم کنترل میدهد هر یک ساعت انجام می شود که البته این مقدار به میزان مورد نظرتان قابل تغییر است.

در روزهای پایانی و رسیدن به مرحله هچ همزمان با افزایش رطوبت در دستگاه جوجه کشی اردک ، چرخاندن تخمها را متوقف کنید (توصیه های مختلفی برای نژادهای مختلف وجود دارد ، اما این 2 یا 3 روز قبل از هچ است).

در چند روز اول با تغییر بی مورد پارامترهای جوجه کشی اردک و کارهای اضافی به تخم های خود را آسیب نزنید زیرا این مرحله ظریف ترین مرحله رشد آنها است. بعد از 6 یا 7 روز شما می توانید تخم های خود را “شمع زنی ” کنید. شمع زنی مهم است زیرا به شما کمک می کند تخم های اردک زنده را تشخیص دهید و تخمهایی را که امکان انفجار دارند یا باکتریها را به تخمهای دیگر منتقل می کنند از دستگاه جوجه کشی خارج کنید.

بعد از گذشت زمان مناسب با توجه به نژاد تخم اردک شما، به طور کلی حدود 28 روز، جوجه اردک های شما شروع به هچ شدن می کنند. تخم های شما باید در عرض 24 ساعت از یکدیگر هچ شوند. اختلاف زمان بین آنها می تواند ناشی از تفاوت در زمان نگهداری و داشتن شرایط مختلف جوجه کشی در قسمتهای مختلف دستگاه جوجه کشی باشد.

مهم است که دستگاه خود را باز نکنید زیرا بر رطوبت جمع شده در داخل تأثیر می گذارد. پرندگان اولیه که هچ شده اند باید در داخل دستگاه جوجه کشی بمانند زیرا قبل از انتقال به سالن نگهداری باید چندین ساعت کاملاً خشک شوند. باز کردن زود هنگام دستگاه جوجه کشی اردک باعث کاهش رطوبت می شود و هچ شدن برای جوجه اردکهای باقیمانده مشکل می شود. جوجه اردکها در طول 24 ساعت اول نیازی به خوردن و آشامیدن ندارند زیرا آنها از زرده تخم خود به اندازه کافی تغذیه کرده اند.

اگر شما قصد فعالیت و شروع یک کار تولیدی در این زمینه را دارید می توانید با کارشناسان ما در شرکت ماشین طیور جویبار ارتباط برقرار کنید. ماشین طور جویبار، ماشین جوجه کشی خود را در سه بخش دستگاه های خانگی، دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی و دستگاه جوجه کشی صنعتی با بهترین کیفیت و بالاترین درصد هچ تولید و روانه بازار کرده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *