شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی تخم شترمرغ

جوجه کشی شترمرغ

تولید تخم شترمرغ معمولاً زمانی شروع می شود که ماده از نظر جنسی بالغ باشد (در حدود دو سالگی). تخم شترمرغ به طور کلی حدود پنج تا ده روز پس از اولین جفت گیری تولید می شود. تخمها معمولاً هر کدام حدود 1135 تا 1360 گرم وزن دارند.

تخمها را باید به سرعت پس از تولید جمع آوری کرد تا از شکستگی جلوگیری شود. ذخیره تخم شترمرغ باید کمتر از هفت روز ودر دمای 55 تا 60 درجه فارنهایت باشد. تمام تخمهای تولید شده در آن دوره هفت روزه می توانند همزمان جوجه کشی شوند. اگر تخمها هنگام تولید، جوجه کشی شوند، جوجه ریزی بیشتر خواهد شد. در صورت نگهداری تخمها به مدت هفت روز جوجه ریزی تخم شترمرغ کاهش نمی یابد. تخمهای شترمرغ قبل از جوجه کشی باید روزانه چرخانده شوند تا حداکثر قابلیت جوجه ریزی را داشته باشند تخم هایی که باید تمیز شوند را باید با دقت پاک کنید تا آلودگی های چسبیده یا مواد خارجی از بین بروند. در مورد تخم های بسیار کثیف، شستشو با ماده ضدعفونی کننده مناسب می تواند مفید باشد.

 جوجه کشی تخم شترمرغ

دستگاه جوجه کشی شترمرغ باید حداقل 12 ساعت قبل از استفاده آزمایش شود. این امر باعث می شود قبل از شروع روند جوجه کشی تنظیماتی انجام شود و دما تنظیم شود. همچنین باید دستگاه جوجه کشی قبل از استفاده تمیز و ضد عفونی شود. ضد عفونی دستگاه جوجه کشی شترمرغ باید شامل تمیزکاری کامل برای از بین بردن هرگونه مواد آلی باشد و به دنبال آن یک ماده ضدعفونی کننده کامل استفاده شود. سپس می توان دستگاه را بخور زد (به دلیل تولید گازهای خطرناک همیشه توصیه نمی شود) یا برای مدت چند ساعت در معرض نور ماورا بنفش قرار گیرد.

مرحله آخر این است که اجازه دهید دستگاه قبل از استفاده از آن خشک شود. دمای جوجه کشی تخم شترمرغ 97.5 تا 97.6 درجه فارنهایت است.

نکات مهم در جوجه کشی شترمرغ

رطوبت موجود در دستگاه نیز مهم است. رطوبت نسبی در محدوده 25 تا 35٪ برای جوجه ریزی مناسب جوجه ها مناسب است. رطوبت نسبی واقعی باید توسط هر فرد با توجه به شرایط محلی تعیین شود و ممکن است در اندازه های مختلف تخم شترمرغ متفاوت باشد. به منظور کاهش رطوبت نسبی کافی در دستگاه، اتاق جوجه کشی به سیستم تهویه هوا احتیاج دارد و همچنین به رطوبت ساز نیز نیاز است. اگر سطح رطوبت بیش از حد بالا باشد، نتیجه آن جوجه های مرطوب و پف کرده خواهد بود. این پرندگان معمولاً شروع خوبی ندارند و میزان مرگ و میر معمولاً بسیار زیاد است.

برخی از تولیدکنندگان توصیه می کنند تخم مرغ باید در طی دوره جوجه کشی تقریباً 15٪ از وزن اصلی خود را از دست بدهد. برای تسهیل کاهش وزن تخمها در حین جوجه کشی، ممکن است نیاز به تنظیمات رطوبت باشد. توزین دقیق تخمها و ثبت سوابق دقیق برای جوجه ریزی موفقیت آمیز جوجه های شترمرغ حیاتی است.در طول جوجه کشی، تخمها باید با انتهای بزرگ و در صورت امکان، با زاویه 45 درجه قرار بگیرند. قرار دادن تخمها به پهلو نیز قابل قبول است.

تخمها باید حداقل دو بار در روز (8 تا 10 بار در روز بهتر است) تا روز سی و نهم که تخمها به هچر منتقل می شوند چرخانده شوند. اگر چرخش با دست انجام می شود، باید تخم ها را علامت گذاری کرد تا مطمئن شوید که هر تخم چرخانده شده است.

تخمها را می توان برای تعیین قدرت باروری بعد از دو هفته شمع زد. پس از شناسایی تخمهای نابارور باید از دستگاه خارج شوند. در زمان هچ تخم شترمرغ، جوجه ابتدا شروع به تنفس از سلول هوا داخلی می کند و سپس پوسته خارجی را نوک می زند تا اکسیژن را فراهم کند. پس از نوک زنی، جوجه به آرامی به داخل تخم می چرخد و پوسته را هنگام چرخش می شکند.

بعد از اینکه پوسته تقریباً از همه جا ترک خورده یا شکسته شد، جوجه می تواند از تخم خارج شود. اگر روند خروج به تأخیر بیفتد، ممکن است لازم باشد پوسته شکسته شود تا کمی به جوجه کمک شود. توصیه نمی شود که جوجه را از پوسته خارج کرد، مگر اینکه دوره جوجه کشی بیش از چهل و دو روز طول بکشد.

قبل از اینکه جوجه ای از دستگاه جوجه کشی شترمرغ خارج شود، باید ناف بررسی شود که آیا به درستی بسته شده است و سپس باید با محلول ید 7٪ شسته شود تا از عفونت محافظت کند. درمان دوم دو یا سه روز بعد ممکن است لازم باشد. پس از هفته اول، ناف باید دوباره بررسی شود. اگر یک پیوند خشک نافی هنوز وجود داشته باشد باید برداشته شود و برای سومین بار با ید درمان می شود. اگر این روش رعایت نشود، ممکن است خطر عفونت های ناف و کیسه زرده افزایش یابد.

تغذیه صحیح جوجه شترمرغ

تغذیه صحیح از جوجه های تازه تخم ریزی شده برای شروع سالم زندگی مهم است. برای اینکه جوجه ها مقداری از ورم موجود را از دست بدهند و بدن را ترغیب به استفاده از کیسه زرده که درست قبل از جوجه ریزی به بدن کشیده شده است کنند، نباید تا سه روز به آنها عذا داد. کیسه زرده راهی طبیعی برای تأمین نیازهای اولیه تغذیه ای و همچنین برخی از ایمنی های غیرفعال است که ممکن است به جوجه ها کمک کند تا با موفقیت از چالش های بیماری های بعدی زندگی جان سالم به در ببرند.

هنگام انتخاب جیره برای جوجه های شترمرغ پیشنهاد می شود که از پروتئین کم (کمتر از 20٪) و از فیبر زیاد (بیش از 15٪) از خوراک استفاده شود. یک جیره غذایی از این نوع باید نیاز جوجه ها را برآورده کند اما منجر به سرعت رشد زیاد برای ایجاد مشکلات پا به دلیل وزن اضافی نمی شود.

پرورش جوجه های شترمرغ

دوره پرورش برای جوجه ها یک زمان حساس است. اگر از مدیریت صحیح پیروری نشود می تواند باعث مرگ و میر بالا شود. محل پرورش باید همیشه تمیز و بهداشتی باشد و از آب و هوا آلوده محافظت شود. منبع گرما باید برای جوجه ها فراهم شود. منبع گرما باید منبعی باشد که پرندگان در صورت سرد شدن بتوانند به آن نزدیک شده و در صورت گرم بودن از آن دور شوند. گرمایش از کف شده توصیه نمی شود. تولیدکنندگانی که از کف گرم استفاده کرده اند بیشتر از کسانی که از گرمای بالای سر استفاده می کنند مشکلات پا را تجربه کرده اند. جوجه ها اغلب در چند روز اول پس از خارج شدن از هچر در جعبه نگهداری می شوند. این جعبه ها باید نوعی پوشش کف داشته باشد که لغزنده نباشد. کف صاف می تواند باعث لغزش جوجه ها و آسیب دیدگی پا شود.

در اسرع وقت جوجه ها باید به بیرون و به جای بزرگتر منتقل شوند تا بتوانند حرکت بیشتری داشته باشند. مدت زمان بین جوجه ریزی و جابجایی جوجه ها به بیرون تا حدودی توسط آب و هوا تعیین می شود، اما جوجه ها باید در اسرع وقت در فضای های بزرگتر باشند. برای تقویت عضلات باید آنها را به دویدن یا راه رفتن تشویق کرد. برخی از تولیدکنندگان یک توپ را به عنوان اسباب بازی جوجه ها در سالن قرار می دهند.

سخن پایانی

به طور خلاصه، حداقل سه موضوع وجود دارد که باید در جوجه کشی و پرورش شترمرغ بیشتر مورد توجه قرار گیرد: هچ جوجه، بهداشت مرغ و جوجه، و مدیریت تغذیه جوجه. با توجه دقیق به جزئیات و با به کارگیری بهترین روشهای شناخته شده مدیریت افزایش تعداد جوجه ها و قابلیت زیست بهتری خواهیم داشت.

دستگاه جوجه کشی جویبار مخصوص شترمرغ حاصل سه دهه تحقیق، طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی صنعتی و همچنین ساخت دستگاه های ظرفیت پایین برای بخش نیمه صنعتی است که در بازار داخلی بی رقیب بوده و قبل رقابت با نمونه های خارجی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *