در طول دوره هر جوجه کشی نیاز هست تا تخم ها براساس نوع  آن در زمان های مشخصی چرخش نماید تا بطور یکنواخت به همه تخمها (حرارت، رطوبت و اکسیژن ) برسد برای اینمنظور با استفاده از سیستم قابل تنظیم چرخش راک مدت زمان هر بار چرخش تخم ها کنترل و اجرا می گردد. شما می توانید با توجه به نوع تخو این زمان را تنظیم و مدت زمان باقیمانه برای چرخش بعدی تخم ها را در پنل کنترلر دستگاه جوجه کشی صنعتی مشاهده نمایید. در دستگاه های جوجه کشی صنعتی چرخش تخم ها  با استفاده از جک های پنوماتیکی یا برقی با قدرت بالا  وبصورت آرام انجام می شود بطوریکه  کمترین شوک و ضربه ای به تخم ها زاویه مناسب به تخم ها وارد نشود.

انواع دستگاه جوجه کشی صنعتی

برای ساخت دستگاه­ جوجه‌کشی از فناوری­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ هایی از قبیل هوش مصنوعی و… استفاده میشود. منظور از دستگاه چند سنی یعنی تخم ها در چند مرحله وارد دستگاه شده و تخم هایی که دوره جوجه کشی آنها به 2 روز پایانی رسید به دستگاه هچــر انتقال می یابد.

منظور از دستگاه تک سنی تمام ظرفیت راک ستر در یک مرحله پر می شود و 2 روز مانده به زمان جوجه درآوری راک ستر را خارج کرده و تخم ها را در راک هچر قرار داده و وارد دستگاه می کنیم. در این سیستم، دستگاه نیاز به یک راک هچر کامل دارد.

سیستم کنترل در دستگاه های جوجه کشی

همانگونه كه مغـز انسان مسئولیت فرمانده ی كل یه اعضای بدن را به عهده دارد سیستم كنترل در ماشین های جوجه كشی صنعتی همچنین نقشی را در دستگاه به عهده دارد. سیستم كنترل بسیار هوشمند در دستگاه جوجه کشی صنعتی دارای امكاناتی می باشد كه كل یه شرایط لازم را برای تخم نطفه دار در یك دوره جوجه كشی(حرارت، رطوبت، چرخش و تامین اكسی‍ژن) كه چهار شرط اصلی برا ی جوجه درآوری با راندمان بالا می باشد را در سریعترین زمان فراهم م یكند. طراحی این كنترلرها به گونه ای است كه شرایط كلی دستگاه را كه شامل فرمان های صادر شده در قسمت های مختلف و اعلان هشدارهای خطر در صورت عملكرد غیر طبیعی دستگاه را به اپراتور نشان می دهد. این كنترلرها دقیقا مطابق با تکنولوژی ماشین جوجه كشی صنعتی روز دنیا طراحی و تولید شده و در حال حاضر جزو پیشرفته ترین آن می باشد.

مشخصات سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی صنعتی

1- بخش های مختلف سیستم کنترل

 • هیتر اصلی
 • هیتر یدکی
 • اسپری
 • دمپر باز
 • دمپر بسته

2- قسمت های هشداردهنده

 • حرارت بالا
 • رطوبت بالا
 • حرارت پایین
 • رطوبت پایین
 • فن خاموش
 • قطع سنسور

1- دارای تایمر دقیق برای چرخش راک از یک دقیقه الی 24 ساعت 2- قابلیت کالیبراسیون و تنظیم دقیق حرارت و رطوبت بصورت لمسی توضیح: سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی صنعتی  تمامی نیازهای یک جنین را در کل دوره جوجه کشی تامین می نماید و قابلیت جوجه شدن تمامی تخم های نطفه دار را دارد.

دریافت مشاوره خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی

بدنه ماشین جوجه کشی صنعتی

1- دارای تایمر دقیق برای چرخش راک از یک دقیقه الی 24 ساعت

2- قابلیت کالیبراسیون و تنظیم دقیق حرارت و رطوبت بصورت لمسی توضیح: سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی صنعتی  تمامی نیازهای یک جنین را در کل دوره جوجه کشی تامین می نماید و قابلیت جوجه شدن تمامی تخم های نطفه دار را دارد.

یکی از قسمت های مهم در دستگاه جوجه کشی صنعتی بدنه آن می باشد که می بایست بطوری عایق باشد که از نوسانات رطوبت و حرارت جلوگیری نماید. بدنه ماشین جوجه کشی صنعتی از جنس ساندويچ پانل سه لايه(لايه بيرونی از جنس PVC  و يك لايه میانی از جنس  يونوليت با فشردگي 40 كيلوگرم در متر مكعب) مي باشد. که در مقایسه با سازه های مشابه نظیر دیوار آجری با عرض 85 سانتیمتر می باشد.

بدنه مناسب دستگاه جوجه کشی صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟

مزایای دیواره های ساندویچ پنل

سیستم حرارات

در اين دستگاه تنظیم حرارت و گرمای مورد نیاز از طریق المنت هاي الكتريكي تامين مي گردد. و در زمانی که دستگاه دچار افت دما و همچنین در حالت راه اندازی اولیه دستگاه نیاز به دمای بیشتری باشد با استفاده از المنت های پشتیبان گرمای مورد نیاز تامین می شود دقت سنسورها دما بسيار بالا (0.01  فارنهايت ) مي باشد و  به صورت هوشمند توسط سیستم كنترلر دستگاه کنترل مي شود.   

سیستم رطوبت

تامین رطوبت لازم برای جوجه کشی با استفاده از پمپ آب ،شیربرقی و نازل های داخل دستگاه صورت می گیرد و سیستم کنترلر دستگاه با استفاده از سنسور سنجش رطوبت، میزان رطوبت داخل دستگاه را با توجه به نوع تخم کنترل و تامین می نماید. سیستم کنترل رطوبت دستگاه زمانی عمل می کند که حرارت دستگاه تامین شود.

سیستم هوشمند دریچه های دمپر

سیستم هوشمند دریچه های دمپر

در تمام مراحل جوجه یکی از عوامل مهم و ضروری سیستم اکسیژن رسانی صحیح و مناسب به جنین می باشد  سیستم کنترل در دستگاه جوجه کشی بصورت هوشمند با باز و بسته کردن دریچه دمپر هوا باعث ورود/خروج هوای داخل دستگاه نموده و تهویه مناسب هوا را انجام می دهد. این سیستم  نسبت به دماي داخل/بیرون ماشين جوجه كشي حساس بوده و عكس العمل نشان مي دهد و باعث می شود در طول دوره جوجه كشي با توجه به شرايط مورد نياز تخم ها اکسیژن مورد نیاز را تامین نمود و موجب توليد جوجه هاي درجه 1 و يكنواخت مي گردد.

سیستم گردش هوا

برای انکه در تمام دوره جوجه کشی به یک میزان حرارت، رطوبت و اکسیژن به همه تخم ها برسد و تولید یکنواخت و با کیفیت جوجه را داشته باشیم نیاز به یک سیستم هوشمند گردش هوا در دستگاه می باشد که این کار توسط فن ها با کنترل هوشمند انجام می شود. محل قرارگیری فن ها به گونه اي انتخاب شده تا بیشترین راندمان در توزیع یکنواخت عوامل مهم تولید جوجه(حرارت، رطوبت و اکسیژن) را در دستگاه ایجاد نماید.

سیستم چرخش راک

در طول دوره هر جوجه کشی نیاز هست تا تخم ها براساس نوع  آن در زمان های مشخصی چرخش نماید تا بطور یکنواخت به همه تخمها (حرارت، رطوبت و اکسیژن) برسد برای اینمنظور با استفاده از سیستم قابل تنظیم چرخش راک مدت زمان هر بار چرخش تخم ها کنترل و اجرا می گردد. شما می توانید با توجه به نوع تخو این زمان را تنظیم و مدت زمان باقیمانه برای چرخش بعدی تخم ها را در پنل کنترلر دستگاه مشاهده نمایید. در دستگاه های جوجه کشی صنعتی چرخش تخم ها با استفاده از جک های پنوماتیکی یا برقی با قدرت بالا  و به صورت آرام انجام می شود به طوری که  کمترین شوک و ضربه ای به تخم ها زاویه مناسب به تخم ها وارد نشود.

سیستم چرخش راک

و در پایان اینکه دستگاه های جوجه کشی صنعتی شرکت ماشین طیور جویبار بخاطر کیفیت ساخت و راندمان بالا مورد استقبال تولید کنندگان حرفه ای پرندگان مختلف در ایران و کشورهای منطقه قرار گرفته و درحال رقابت با انواع مشابه خارجی  می باشد.

قیمت تمام شده دستگاههای داخلی  30 درصد دستگاه های خارجی است ضمن اینکه تولید داخل از خدمات پس از فروش و حمایت همه جانیه برخوردار است در حالی که تولیدات خارجی به محض عبور از مرز به خاطر تحریم هیچ گونه تعهدی برای فروشنده ایجاد نمی­­کند و فروشندگان خارجی هیچ گونه احساس مسئولیتی در قبال دستگاه فروخته شده از خود نشان نمی دهند.

این شرکت نه تنها در صدد تولید ماشین جوجه کشی صنعتی جدیدتر با راندمان بسیار بالاست بلکه امید آن دارد که با تلاش و همت نیروهای خود به همراه تولیدات جدید پا به عرصه بین المللی گذاشته و با حضور در نمایشگاههای خارجی قدرت تفکر و خلاقیت ایرانی را به رخ سایر کشور ها بکشاند. طراحی نوین دستگاه با نرم افزارهای طراحی کامپیوتری و همچنین استفاده از ماشینهای برش وخم سی ان سی در این سالهای اخیر بر کیفیت دستگاه ها افزود.

سیستم سخت افزاری و نرم افزاری سیستمهای کنترل دستگاه ارتقا یافته و به شبکه اینترنت متصل شده است و کاربر با کامپیوتر یا تلفن همراه می تواند در هرجای دنیا آخرین تغییرات دما، رطوبت، وضعیت سنسور و فن و سایر عوامل تعیین کننده را در هر لحظه مشاهده کند.

در پایان به این نکته اشاره کنیم فعالیت بیش از 500 دستگاه جوجه کشی صنعتی درجه یک شرکت ماشین طیور جویبار در سطح کشور و منطقه خود بیانگر عرق ملی و تعصب و درک بالای این شرکت و همچنین تعهد به حمایت از صنعت جوجه یک روزه می باشد.

در دستگاه های جوجه کشی صنعتی چرخش تخم ها با استفاده از جک های پنوماتیکی یا برقی با قدرت بالا و به صورت آرام انجام می شود بطوریکه  کمترین شوک و ضربه ای به تخم ها زاویه مناسب به تخم ها وارد نشود.

معمولا دستگاه جوجه کشی صنعتی دارای جنس ساندویچ پنل می باشد ساندویچ پنل از 3 لایه تشکیل شده است دو لایه ورق PVC و یک لایه یونولیت می باشد که با این لایه ها سبب می شود تا با هیچ ضربه ای آسیبی به آن نرسد و از مقاومت بالایی برخوردار باشد مشخصاتی که این دستگاه ها دارند عبارتند از:

پروفیل های بدنه آن از جنس آلومینیوم می باشد که از رنگ پودری پوشش یافته اند. دستگاه های جوجه کشی معمولا به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت حتما باید کمتر از بدنه لزی استفاده شود تا زنگ نزد و مقاومت آن کاهش پیدا نکند.

یکی دیگر از ویژگی های ساندویچ پنل این است که دارای وزن پایینی می باشد:

بدنه مناسب دستگاه جوجه کشی صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟

بدنه مناسب دستگاه جوجه کشی صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟

1- دماسنج 2- رطوبت سنج 3- وجود موتور برای چرخش تخم های نطفه دار

4- وجود چند فن برای چرخش هوای داخل 5- فن اضطراری

متریال های مختلفی برای ساخت دستگاه جوجه کشی صنعتی وجود دارد که عبارتند از:

1- ساندویچ پنل 2- فلز یوینولیت 3- کارتن 4- بدنه PVC  

5- بدنه یخچال 6- سنسور دما و رطوبت

افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می دانند که دما و رطوبت مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه شود در کابین یک سنسور اصلی و یک سنسور نگهبان وجود دارد که دما و رطوبت را اندازه گیری می کنند علاوه بر داخل کابین در قسمت بیرونی آن هم یک سنسور تعبیه می شود که به اندازه گیری دمای محیط بیرون هم بپردازد.

 

 

خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی

اگر در حوزه جوجه کشی فعالیتی دارید و می خواهید تا دستگاه جوجه کشی صنعتی خریداری کنید حتما باید توجه کنید تا از شرکت معتبری آن را خرید کنید تا هم از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار باشد و هم خیالتان از دستگاه راحت باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اطلاع از قیمت دستگاه جوجه کشی بوقلمون، دستگاه جوجه کشی غاز، دستگاه جوجه کشی خانگی و … می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات متداول

ماشین جوجه کشی صنعتی دارای ظرفیت های 10080 عددی ستر، 12096 عددی ستر، 15120 عددی ستر، 15120 عددی هچر، 20160 عددی ستر، 30240 عددی با قابلیت استفاده به عنوان ستر و هچر و 90720 عددی هچر مرغ است.

دستگاه های جوجه کشی تا ظرفیت 30240 عددی در کارخانه ساخته می شود و نیاز به ارسال پرسنل برای نصب نمی باشد و دستگاه های با ظرفیت بالاتر و در محل نصب مونتاژ می شود.