دستگاه  جوجه کشی نیمه  صنعتی شرکت ماشین طیور جویبار برای تولید کنندگانی که در واحد های کوچک و متوسط به تولید جوجه می پردازند مناسب می باشد .این دستگاه های از ظرفیت ۲۰۱۶ عددی مرغ تا ۷۵۶۰  عددی را شامل می شود  و می تواند نیازهای تولید کننده را بر طرف کند .

دستگاه  جوجه کشی نیمه  صنعتی همان عملکرد نوع صنعتی می باشد . به این شکل که قطعات استفاده شده هم از نظر کیفی و فنی مشابه می باشند و فقط در سایز و ظرفیت دستگاه متفاوت می باشند

بخاطر استفاده از بهترین قطعات در دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی قیمت این دستگاه  معمولا از مدل های موجود در کشور گرانتر می باشد و از آنجا که سیاست شرکت ماشین طیور جویبار عرصه محصولات باکیفیت می­باشد به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نمی کند و همه مدل­های ساخت این شرکت 168عددی الی 105840عددی دارای کارکرد مشابه و کیفیت هم­تراز می­باشد.

دستگاه های جوجه کشی  زیادی در کشور با قیمت های نازل در کشور تولید می شود ولی به علت استهلاک زیاد و راندمان کم در مدت زمان کوتاه خسارت زیادی به فعالین این بخش وارد میکند که به عدم توجیه اقتصادی منتج میشود و درصورت ادامه فعالیت جهت خرید دستگاه جوجه­کشی به این شرکت مراجعه می­نمایند. این تجربه تلخ برای خیلی از خریدارن دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی و خانگی به وجود آمده که حتی فروش آن دستگاه برایشان غیرممکن می­باشد.

بنابراین برای شروع یک پروژه تولید جوجه حتما به این نکته باید توجه داشت که خرید دستگاه جوجه کشی با کیفیت و خدمات پس از فروش مناسب به نوعی هزینه حساب نمی شود بلکه نوعی سرمایه گذاری درازمدت می باشد و به نوعی پل ارتباطی بین سرمایه­گذاری اولیه و در ادامه دست­یافتن به سود اقتصادی می­باشد.

با راندمان بالای ۹۰٪ در مدت کوتاه میتوانید مبلغی را که برای خرید  دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی پرداخت نموده اید را جبران کنید وخیال خود را بابت ادامه کار راحت کنید .

 سيستم كنترل استفاده شده  در دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی دارای عملکردی مشابه نوع صنعتی را دارند . البته این امکانات در دستگاه جوجه کشی خانگی نیز وجود دارد که بخاطر نتایج مطلوب روش جوجه درآوری تمامی دستگاه ها به صورت مشابه برنامه ریزی شده اند

 

نشانگر های هیتر اصلی ،هیتر یدکی ،اسپری ، دمپر باز ،دمپر بسته ، تایمر چرخش و همچنین عایم هشدار مثل حرارت بالا ،رطوبت بالا ،حرارت پایین ،رطوبت پایین،فن خاموش،قطع سنسور در این سیستم وجود دارد که کاربر با خیالی راحت با دستگاه جوجه کشی کار میکند . مزیت بسیار مهم  محصولات ماشین طیور جویبار  self control  بودن دستگاه جوجه کشی هست که به صورت هوشمند و با برنامه نویسی دقیق در تمام مدت جوجه کشی در حالت تعادل می باشد .

 

این فرایند با ارتباط و هماهنگی که سیستم کنترل  یا همان مغز دستگاه با المنتهای اصلی و یدکی ، شیر برقی و پمپ آب، سیستم دمپر انجام میدهد باعث میشود دستگاه با کمترین نوسان دمایی و رطوبتی فعالیت  کند .

 

در دستگاه های دیگر موجود در بازار  بخاطر اینکه دریچه ها و سیستم رطوبت بصورت دستی کنترل می شوند این هماهنگی و کنترل وجود ندارد و بیشتر به عنوان نشانگر استفاده میگردد.

 

از آنجایی که حرارت بالا تر از حد مجاز برای جنین و جوجه بسیار کشنده می باشد یک  ترموستات یدکی نصب شده  تا اگر به احتمال بسیار کمی هشدار حرارت بالای سیستم کنترل از کار بیفتد شروع به آژیر زدن بکند و به کاربر اطلاع دهد .

 

کالیبراسیون دستگاه به راحتی انجام می گیرد و بهتر است توسط  یک دماسنج دقیق انجام گیرد .

 

توسط پمپ آب ،شیربرقی و نازل های داخل دستگاه صورت می گیرد که دقیق ترین و قابل کنترل ترین سیستم در دستگاه جوجه کشی می باشد . این عملکرد در دستگاه جوجه کشی صنعتی و خانگی هم استفاده شده و باعث افزایش راندمان و کیفیت جوجه شده است

بدنه ماشین جوجه کشی نیمه صنعتی

بدنه دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی نیز به مانند مشابه صنعتی بدنه دستگاه جوجه کشی صنعتی از دولایه پی وی سی و یک لایه یونولیت با فشردگی بالا که عایق مناسبی برای دما ،رطوبت و صدا  بوده و  همچنین در مقابل خوردگی دارای مقاومت بالا هست .

ساندویچ پانل ها توسط پروفیلهای آلومنیم به هم متصل شده اند . این آلومنیم های اکسترود شده با رنگ پودری کوره ای پوشیده شده اند و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و مواد ضد عفونی دارند

عملکرد سیستم کنترل در دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی

سيستم كنترل استفاده شده  در دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی دارای عملکردی مشابه نوع صنعتی را دارند . البته این امکانات در دستگاه جوجه کشی خانگی نیز وجود دارد که بخاطر نتایج مطلوب روش جوجه درآوری تمامی دستگاه ها به صورت مشابه برنامه ریزی شده اند

 

 

نشانگر های هیتر اصلی ،هیتر یدکی، اسپری، دمپر باز، دمپر بسته، تایمر چرخش و همچنین عایم هشدار مثل حرارت بالا، رطوبت بالا، حرارت پایین، رطوبت پایین، فن خاموش، قطع سنسور در این سیستم وجود دارد که کاربر با خیالی راحت با دستگاه جوجه کشی کار می کند . مزیت بسیار مهم  محصولات ماشین طیور جویبار  self control  بودن دستگاه جوجه کشی هست که به صورت هوشمند و با برنامه نویسی دقیق در تمام مدت جوجه کشی در حالت تعادل می باشد.

این فرایند با ارتباط و هماهنگی که سیستم کنترل  یا همان مغز دستگاه با المنتهای اصلی و یدکی ، شیر برقی و پمپ آب، سیستم دمپر انجام میدهد باعث میشود دستگاه با کمترین نوسان دمایی و رطوبتی فعالیت  کند.

در دستگاه های دیگر موجود در بازار  بخاطر اینکه دریچه ها و سیستم رطوبت بصورت دستی کنترل می شوند این هماهنگی و کنترل وجود ندارد و بیشتر به عنوان نشانگر استفاده میگردد.

از آنجایی که حرارت بالا تر از حد مجاز برای جنین و جوجه بسیار کشنده می باشد یک  ترموستات یدکی نصب شده  تا اگر به احتمال بسیار کمی هشدار حرارت بالای سیستم کنترل از کار بیفتد شروع به آژیر زدن بکند و به کاربر اطلاع دهد.

کالیبراسیون ماشین جوجه کشی نیمه صنعتی به راحتی انجام می گیرد و بهتر است توسط  یک دماسنج دقیق انجام گیرد .

سیستم رطوبت دستگاه های نیمه صنعتی

توسط پمپ آب ،شیربرقی و نازل های داخل دستگاه صورت می گیرد که دقیق ترین و قابل کنترل ترین سیستم در دستگاه جوجه کشی می باشد . این عملکرد در دستگاه جوجه کشی صنعتی و خانگی هم استفاده شده و باعث افزایش راندمان و کیفیت جوجه شده است

سيستم هوشمند دريچه هاي دمپر دستگاه های نیمه صنعتی

این سیستم مسيول تامین اکسیژن و هوای تازه به جوجه کشی نمیمه صنعتی می باشد که با مدیریت  سیستم کنترل دریچه ها بصورت هوشمند باز و بسته شده و هوای تازه وارد دستگاه و هوای مانده از دستگاه خارج میشود همچنین در زمان حرارت بالا دریچه ها باز میشوند تا حرارت به سطح نرمال برسد .

سیستم گردش هوا در دستگاه های جوجه کشی نیمه صنعتی

گردش هوا در دستگاه های جوجه کشی نیمه صنعتی با استفاده از هواساز ایستاده که دو یا سه فن ( بر اساس ظرفیت دستگاه) برروی آن نصب هست انجام می گیرد . هواساز همچنین حرارت و رطوبت تولید شده توسط المنتها و نازل را به طور یکنواخت در کل دستگاه پخش میکند به طوری که همه تخمها یا جوجه ها(در زمان هچ در دستگاه هچر)  به یک اندازه از حرارت و رطوبت و اکسیژن بهره مند میشوند که عامل مهمی در یکنواختی کیفیت جوجه تولیدی می شود .

سیستم چرخش راک در ماشین جوجه کشی نیمه صنعتی

چرخش تخم در روزهای اول  ورود به دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی بسیار مهم و حیاتی می باشد . بدیل حرکت جنین در داخل تخم درصورت عدم چرخش به پوسته می چسبد و باعث از دست دادن آب و مرگ جنین می شود .  این مدل جوجه هایی که از تخم خارج می شوند اغلب درجه دو می باشد یعنی ضعیف؛ اندازه  کوچک و دارای کرک پرهای به هم چسبیده هستند که بعضی موارد پوسته تخم به آن ها چسبیده است. برای اینکه این اتفاق نیفتد بهتر هست تا هر یک ساعت یکبار چرخانده شود .

 

در پایان دوباره یادآور میشویم که برای شروع کسب و کار جدید در بخش جوجه کشی حتما کیفیت دستگاه را در اولویت قرار دهید و فریب تبلیغات رنگارنگ در این عرصه را نخورید . تمامی زحماتی که قبل از تولید تخم نطفه دار انجام میگیرد در دستگاه جوجه کشی به نتیجه می­رسد و چه بسا با انتخاب یک دستگاه جوجه کشی بی کیفیت تمامی زحمات و سرمایه شما به هدر رود.

 

دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی در طی مراحل تولید از روز اول جاگذاری تخم تا روز پایان شرایط حساسی را پشت سر می­گذارد. بطور مثل میزان اکسیژن­رسانی در روز اول جوجه­کشی و روزهای پایانی بسیار متفاوت بوده و هر چقدر سن جنین بالاتر می­رود نیاز به اکسیژن بالاتری دارد وجود یک سیستم دمپر هوشمند بسیار کلیدی می­باشد و این شرایط در بقیه قسمت­ها شامل دما، رطوبت، گردش هوا مطابق با نیاز جنین وجود دارد و می­بایست هر قسمت وظیفه خود را به درستی انجام داده تا منتج به هچ با کیفیت و با راندمان بالا گردد.