شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی خانگی MTJ252

دستگاه جوجه کشی خانگی MTJ252

شرکت ماشین طیور جویبار با سالها تجربه در تولید دستگاه های جوجه کشی صنعتی برای رفع نیاز مشاغل خانگی به دستگاه با کیفیت، اقدام به تولید دستگاه های جوجه کشی خانگی 252 عددی کرده است .

  • مشخصات
  • بررسی محصول
  • ظرفیت
هوشمندسیستم کنترل
داردسیستم  دمپر
دو عدد المنت اصلی و یدکیسیستم حرارت
پمپ آب ـ شیر برقی و  ۱ عدد نازلسیستم رطوبت
با روکش میله ای ضد آب و پرزسنسور حرارت و رطوبت
برقیچرخش راک
چهار عدد ۴۲ تایی مرغتعداد سبد
220 ولتجریان الکتریکی
داردنشانگر اسپری
داردنشانگر حرارت بالا و پایین
داردآلارم قطع سنسور
نداردآلارم خرابی فن
داردکالیبراسیون
نداردترموستات یدکی
داردآژیر خطر
134-80-70(عرض، عمق، ارتفاع)ابعاد

با بررسی هایی که در صنعت جوجه کشی خانگی انجام دادیم متاسفانه دستگاه مناسبی که بتواند عملکرد خوبی درتولید جوجه داشته باشد وجود ندارد و همین عاملی شده تا به فکر دستگاه جوجه کشی خانگی مناسب بیفتیم.

یکی از مهمترین مشکلاتی که دستگاه های جوجه کشی خانگی موجود در بازار داشته اند بحث سیستم کنترل آن است. از آنجایی که در مشاغل خانگی بحث بودجه عامل مهمی است، این شرکتها تلاش میکنند با پایین آوردن کیفیت قیمت آن را پایین نگه دارند. برای همین با نصب نشانگر حرارت و رطوبت و با بزرگنمایی گزینه های کم اهمیتی همچون سخنگو بودن یا سنسور سوییسی (اصل چین) نقاط ضعف سیستم دستگاه را پوشش دهند.

سیستم کنترل استفاده شده در دستگاه جوجه کشی خانگی مدلهای  MTJ168,MTJ252,MTJ504,MTJ1008  دقیقا مشابه دستگاه جوجه کشی صنعتی با همان کیفیت و امکانات می باشد تا به بهترین عملکرد دستگاه جوجه کشی منتج شود .

کنترل دستگاه جوجه کشی

یک نکته بسیار مهم که باید توجه شود اینکه دستگاهای ارزان در ابتدا شاید از نظر اقتصادی به صرفه تر باشد ولی باید توجه داشت که در دو یا سه دوره جوجه کشی، کاهش هچ دستگاه چنان خسارتی خواهند زد که نه تنها از قیمت دستگاه با کیفیت هم بیشتر خواهد شد بلکه آن دستگاه هم باید از رده خارج شود. نکته­ ی بسیار با اهمیت در مورد پرورش پرندگان زینتی این است که فرایند پرورش و جوجه ­ریزی باید با دقت فراوان صورت گیرد. اصولاً استفاده از  دستگاه های خانگی بی کیفیت، علاوه ­بر بازده­ی ضعیف هچ در این نوع پرندگان، همراه با ضررهای مالی هنگفت نیزخواهد بود. بنابراین داشتن دستگاه با کیفیت برای شروع کار ضروری و لازم است.

این دستگاه دارای ظرفیت 252 عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار می باشد. با تغییر شانه‌ها و جاگذاری شانه های مخصوص پرندگان زینتی همچون مرغ عشق، طوطی، عروس هلندی می‌توان از دستگاه جوجه کشی 252 عددی برای به عمل‌آوری تخم این پرندگان زینتی نیز استفاده نمود.

همانطور که می‌دانید وظیفه اصلی دستگاه جوجه‌کشی نگه داشتن دما و رطوبت داخل محیط دستگاه در یک سطح مطلوب است، بنابراین عایق بندی و نیز دقت سیستمِ کنترل پراهمیت خواهد بود. برای عایق بندی و جلوگیری از هدر رفت گرما درون دستگاه، از دو لایه پانل PVC و یک لایه یونولیت فشرده استفاده شده است. یکی از مهمترین مزایای این نوع عایق­بندی، این است که این لایه ­های بکار گرفته شده در برابر پوسیدگی و حرارت مقاوم می­باشد.

در این دستگاه از سه فن به منظور متعادل نگه داشتن دمای دستگاه و اسپری آب برای کنترل رطوبت محیط استفاده شده است. رطوبت دستگاه باید در روزهای پایانی (که به آن دوران هچر می‌گویند) بیشتر از روزهای دیگر باشد.

اجزای دستگاه جوجه کشی

دریچه های دمپر موجود بر روی دستگاه به طور اتوماتیک وهوشمند با فرمانی که از سیستم کنترل دریافت میکنند دستگاه را همیشه درحالت متعادل نگه میدارند .

قطعات داخلی این دستگاه با رنگ پودری الکترواستاتیک پوشیده شده که آنها را در مقابل زنگ زدگی مقاوم میکند .

بخش های مختلف دستگاه جوجه کشی صنعتی

 

دریچه بغل دستگاه برای ورود هوای تازه

 

 

مرغ252
بوقلمون150
کبک384
بلدرچین576
اردک/قرقاول216
غاز
شترمرغ