شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی خانگی MTJ504

دستگاه جوجه کشی خانگی MTJ504

شرکت ماشین طیور جویبار با مد نظر قرار دادن نظرات مشتریان و نیاز بخش خانگی، دستگاه جوجه کشی خانگی 504 عددی را روانه بازار کرده است. این دستگاه دارای 504 ظرفیت برای تخم‌مرغ نطفه‌دار می باشد. با تغییر شانه‌ها و جاگذاری شانه های مخصوص اردک، بلدرچین، بوقلمون، قرقاول، کبک، شترمرغ و غاز می‌توان از دستگاه جوجه کشی 504 عددی برای به عمل‌آوری تخم سایر پرندگان نیز استفاده نمود که به تبع آن تعداد ظرفیت دستگاه بر اساس نوع پرنده تغییر خواهد کرد. در هنگام خرید شما می توانید شانه های مخصوص به پرندگان دیگر را نیز به همراه دستگاه خریداری نمایید.

  • مشخصات
  • بررسی محصول
  • ظرفیت

سیستم کنترلهوشمند
نشان دهنده زمان چرخشدارد
دریچه دمپردارد
سنسور حرارت و رطوبتدارد
آلارم حرارت زیاد و کمدارد
آلارم رطوبت زیاد و کمدارد
آلارم قطع سنسوردارد
سیستم حرارتدو عدد المنت برقی اصلی و یدکی
سیستم رطوبتپمپ آب ـ شیر برقی و  ۱ عدد نازل
سیستم چرخش هواسه عدد فن
سیستم چرخش راکبرقی
تعداد راک1
تعداد قفسه فلزی6
جریان الکتریکی220ولت
کالیبراسیوندارد
چرخش دستی جاگذاری تخم هادارد
آژیر خطردارد
ترموستات یدکیدارد
نشانگر اسپریدارد
ابعاد(ارتفاع-عمق-عرض)86-106-134
مصرف برق630 وات

دستگاه جوجه کشی خانگی 504 عددی

همانطور که می‌دانید وظیفه اصلی دستگاه جوجه‌ کشی نگه داشتن دما ، رطوبت و تهویه داخل آن در سطح مطلوب است، بنابراین عایق بندی و نیز دقت سیستمِ کنترل بسیار مهم می‌باشد. برای عایق بندی این دستگاه از دو لایه پانل PVC و یک لایه یونولیت با فشردگی بالا استفاده شده است که از مزایای آن می توان به عایق حرارتی و صوتی بسیار خوب، مقاومت در برابر پوسیدگی، آنتی باکتریال، شستشوی آسان، سبکی و نیز قیمت مناسب نسبت به کیفیت آن نام برد. قطعات داخلی دستگاه نیز از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد که مقامت آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی افزایش پیدا میکند.

بخش های مختلف دستگاه جوجه کشی صنعتی

 

دستگاه 504 عددی با استفاده از سیستم کنترل هوشمند، امکان بررسی دقیق شرایط دمایی و رطوبت را دارا می‌باشد و در صورتی که دما یا رطوبت از محدوده استاندارد برای جوجه‌کشی بالاتر یا پایین تر رود آلارم‌هایی که به همین منظور تعبیه شده‌اند به صدا در می‌آیند تا با رفع مشکلات مانع از آسیب رسیدن به تخم‌ ها شود.

 

کنترل دستگاه جوجه کشی

سیستم مجهز به یک ترموستات اضطراری بوده که اگر به دلایلی ازجمله خرابی سنسور ، حرارت از حد مجاز بالا تر برود سریعا المنت ها را خاموش کرده و هشدار می دهد تا ازخسارت احتمالی جلوگیری کند.

این دستگاه دارای ۳ فن می باشد که هوا را به صورت یکنواخت در دستگاه به گردش در می آورد تا به همه تخم ها یا جوجه ها برسد. گردش هوا مخصوصا در روزهای آخر تولید بسیار مهم بوده و عدم تهویه مناسب لطمات جبران ناپذیری به جنین و جوجه ها خواهد زد. بنابراین باید توجه داشت که نوع و مسیر حرکت هوا در دستگاه جوجه کشی مهم است که این نتیجه سال ها تجربه در این زمینه می باشد.

تمامی امکانات و عملکرد دستگاه جوجه کشی صنعتی در مدل های پایینتر نیز وجود دارد و سیستم کنترل دستگاه ۲۰۱۶۰ عددی و ۵۰۴ عددی از بابت فرمان هایی که به دستگاه می دهد مشابه می باشد.

سیستم رطوبت در این مدل از دستگاه جوجه کشی صنعتی الگو گرفته شده که دقیقترین و سریعترین و قابل کنترل ترین روش برای تامین رطوبت در داخل دستگاه جوجه کشی می باشد. در زمان کاهش رطوبت دستگاه با فرمانی که به شیر برقی و پمپ می دهد، آب با فشار بالا توسط نازل به صورت قطرات بسیار ریز اسپری می شود و خیلی زود به حالت تعادل می رسد. تمامی این فرایند بصورت هوشمند توسط سیستم کنترل هدایت می شود.

 

اجزای دستگاه جوجه کشی

سیستم حرارت دستگاه جوجه کشی توسط المنتهای میله ای الکتریکی تامین می شود. تعداد ۲ رشته المنت در دستگاه وجود دارد که یکی از آنها اصلی و دیگری یدکی می باشد. در زمان شروع هردو المنت فعال می شوند تا دستگاه سریع به حالت تعادل برسند. وقتی به حالت تعادل رسیدند هر دو المنت خاموش می شود و در صورت کاهش دما ، المنت اصلی فقط روشن می شود تا دمای دستگاه ثابت بماند.

سیستم دمپر

وظیفه این سیستم باز و بست اتوماتیک دریچه های ورود و خروج هوا می باشد. سیستم کنترل دستگاه بر اساس شرایط داخلی دستگاه فرمان می دهد تا چه مقدار دریچه ها باز یا بسته شوند. چنین مکانیسمی هم  نیاز به برنامه نویسی پیشرفته برای سیستم کنترل دارد و هم صرف هزینه بالا. به همین خاطر این قابلیت را در دستگاه های دیگر موجود در کشور یا حتی خارج از کشور مشاهده نمی کنید و شرکت ماشین طیور جویبار این افتخار را دارد که برای افزایش کیفیت تولید جوجه این سیستم را در تمامی مدل های دستگاه های جوجه کشی خود به کار می برد.

 

سیستم جوجه کشی

در هر دستگاه جوجه‌کشی، کنترل مناسب دما، رطوبت و گردش هوا برای جوجه‌ریزی مناسب و کیفیت جوجه اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع، جنین و جوجه‌ها به هوای تازه کافی، دما و رطوبت مناسب نیاز دارند. برای اینکه مقدار مناسبی هوا همیشه در داخل دستگاه در جریان باشد لازم است تا دریچه دمپر کمی باز باشد تا ورود و خروج هوا دائما انجام پذیرد. یک دریچه در بغل دستگاه تعبیه شده که در ورود هوای تازه به دستگاه موثر است.

 

دریچه بغل دستگاه برای ورود هوای تازه

چرخش راک به صورت اتوماتیک و از فرمانی که توسط سیستم کنترل داده می شود صورت میگیرد. مقدار زمان فاصله بین دو چرخش را میشود بصورت دستی تنظیم کرد. دستگاه بصورت پیش فرض هر یکساعت یک گردش به راست یا چپ انجام می دهد.

شرکت ماشین طیور جویبار، به مشتریان گرامی که در نظر دارند دستگاه جوجه کشی در ظرفیتهای پاینتر، هزینه­ی کمتر و با بازدهی بالا خریداری نمایند، دستگاه جوجه کشی 504 عددی را پیشنهاد می­دهد.

 

ظرفیت دستگاه جوجه کشی 504

 

مرغ504
اردک432
بلدرچین1152
بوقلمون300
شترمرغ24
قرقاول432
کبک768
غاز180