شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی چند مرحله ای (چندسنی)

دستگاه جوجه کشی چند مرحله ای (چندسنی) یک روش جوجه کشی آسان است. ستر با یک دسته تخم جدید بارگیری می شود، زیرا قدیمی ترین راک تخم گذاری شده در دستگاه ستر به نقطه انتقال می رسد. ماشین جوجه کشی چند مرحله ای یک دستگاه کاملاً بارگیری شده در تمام مراحل جوجه کشی است و میانگین سن جوجه کشی حدود 9 روز خواهد بود.

دستگاه جوجه کشی چند مرحله ای

جوجه کشی چند مرحله ای

جوجه کشی چند مرحله ای چالش های بزرگ و پیچبده ای در دوره جوجه کشی ایجاد نمی کند. ستر می تواند در تنظیمات ثابت کار کند ، با هدف ایجاد شرایط قابل قبول برای همه دسته ها. مشکل این است که این “متوسط ​​بار” شامل دسته هایی است که در مراحل مختلف جوجه کشی قرار دارند: از تخم هایی که تازه بارگیری شده اند تا تخم های آماده انتقال. ممکن است میانگین پارامترهای تعیین شده برای گروه های میانی نزدیک به حد مطلوب باشد ، اما برای تخم های قدیمی و جدید دور از حد مطلوب خواهد بود و این است که نتایج را تعیین می کند. درجه حرارت پایین باعث افزایش مرگ زودرس جنینی می شود. گرم شدن بیش از حد منجر به مرگ و میر دیررس و کیفیت پایین جوجه می شود.

تخمها خود راه حلی ارائه می دهند. از الزامات مخالف آنها می توان برای منافع مشترک استفاده کرد. تخم های تازه هنگام بارگیری خنک هستند و باید گرم شوند. تخمهای حاوی جنین پیشرفته باید خنک شوند. قرار دادن این دو گروه در کنار یکدیگر فرصتی برای تبادل گرمایی متقابل ایجاد می کند.

اگرچه همه تولیدکنندگان دستگاه جوجه کشی ادعا می کنند که ماشین آلات آنها محیط بسیار یکنواختی ایجاد می کنند ، اما شکستن قوانین فیزیک کار چندان ساده ای نیست. تفاوت در سرعت هوا ، فاصله تا فن ها ، منبع گرما ، رطوبت سازها و ورودی هوا مهم است و در دمای پوسته تخم منعکس می شود. مناطق خنک و گرم را می توان در انواع تجهیزات تعریف کرد و می توان با قرار دادن دسته های تخم در سیستم چند مرحله ای از این موارد استفاده کرد.

دما البته تنها پارامتر مهم نیست. انتخاب تنظیم صحیح رطوبت ، متناسب با کیفیت پوسته تخم ، برای دستیابی به کاهش 11-13 درصدی وزن بسیار مهم است.

به طور معمول ، تنظیمات استاندارد برای دستگاه جوجه کشی چند مرحله ای عبارتند از: دمای 99.5 درجه فارنهایت و رطوبت 50 درصد و  CO2  برابر با 0.4 درصد. مقدار پارامترها می تواند متفاوت باشد ، با این حال به عنوان مثال ، دمای مطلوب می تواند از 99.0 تا 99.9 درجه فارنهایت باشد.

بنابراین ، چگونه می توان تنظیم بهینه را انتخاب کرد؟ این به اندازه گیری ها و مشاهدات محلی بستگی دارد ، که باید به طور معمول انجام شود: اندازه گیری درجه حرارت پوسته تخم ، محاسبه کاهش وزن تخم و نظارت بر رفتار دستگاه.

راهنمایی جوجه کشی چندسنی

  • قسمت های خنک کننده و گرمتر دستگاه ستر را مشخص کنید ، مخصوص نوع تجهیزات.
  • تخم های تازه را بر این اساس بارگیری کرده و کنار تخم های قدیمی قرار دهید.
  • تخمها را قبل از بارگیری حداقل به مدت 12 ساعت در دمای 25-26 درجه سانتیگراد نگه دارید .
  • از دمای پوسته تخم مرغ زیر 99.0 درجه فارنهایت و بالاتر از 102.0 درجه فارنهایت خودداری کنید.
  • برای انتخاب نقطه تنظیم رطوبت ، کاهش وزن تخم را بررسی کنید.
  • بازشدن بیش از حد ، رطوبت را کم می کند ، که نامطلوب است و باز شدن خیلی کم می تواند باعث افزایش سطح CO2 بیش از حد شود.

نکات پایانی جوجه کشی

وقتی صحبت از سیستم های چند مرحله ای می شود ، هیچ کس چیزی بیشتر از ماشین طیور جویبار به شما  ارائه نخواهد داد. از زمان شروع کار تولید ماشین های جوجه کشی، با استفاده کارشناسان و نیروهای خبره و نتایج علمی تحقیقات روز دنیا ، ما ماشین های خود را به خوبی بهینه و مطابق با نیازهای امروزی بهبود بخشیده ایم. ماشین آلات ما در ارائه نرخ جوجه کشی بالا ، جوجه های سالم و فرآیندهای کم مصرف گام فراتری در نمونه های داخلی ندارند و قابل رقابت با برندهای شناخته شده  خارجی اند.

سیستم جریان هوای دستگاه های ما ، توزیع یکنواخت گرما را در سراسر دستگاه را برای بهینه سازی رشد جنینی تضمین می کند.

سیستم کنترل استفاده شده از دست دادن رطوبت را کنترل می کند و رطوبت بیشتر را در صورت نیاز به صورت کاملا اتومات و در بهینه و ایده­آل ترین حالت ممکن ایجاد می کند.

سیستم چرخش راک تولیدی ما دارای سیلندرهای پنوماتیکی و جک برقی است ، عملکرد ایمن را برای چرخش مناسب تخم فراهم و از عوارض رشد نامناسب جنین جلوگیری می کند.

پس از 30 سال تجربه، ما در ماشین طیور جویبار دستگاه های با قدرت ، با دقت و کاربر پسند دیجیتال تولید می کنیم. انواع دستگاه جوجه کشی خانگی، دستگاه جوجه کشی صنعتی، دستگاه جوجه کشی بوقلمون و … را در مجموعه موجود داریم. ماشین های جوجه کشی چند مرحله ای یک محیط ثابت را در دستگاه جوجه کشی شما کنترل و حفظ می کند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *