شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

راهکارهای جلوگیری از تلفات زیاد تخم­ها در هفته سوم جوجه ­کشی

راهکارهای جلوگیری از تلفات زیاد تخم­ها در هفته سوم جوجه ­کشی

جنین از سلول­های زنده تشکیل شده و دارای ساختار بسیار حساسی است که آن­ را کاملاً آسیب­ پذیر می­نماید. بنابراین باید با آن همانند یک موجود زنده و حساس رفتار نمود و در صورتی که در معرض شرایط نامناسب قرار گیرد، ممکن است از بین برود. بنابراین عملیات جوجه­ کشی موفقیت ­آمیز نیاز به کنترل و نظارت دقیق بر تمامی مراحل دارد.

در مورد تخم­هایی که در زمان نزدیک جوجه درآوری (هچ) تلف می­شوند، جهت بررسی علت مرگ می­توان موقعیت چرخش و وضعیت جنین را به محض خارج شدن از پوسته ارزیابی نمود. در هچ طبیعی، موقعیت جوجه به صورتی است که سر در زیر بال راست قرار گرفته و بدن جوجه به صورتی جهت­گیری می­شود که منقار به سمت شیب کمتر اتاقک هوا قرار داشته باشد. 6 حالت از جهت­گیری جوجه در داخل پوسته را در شکل می­بینید. در صورتی که موقعیت جنین به صورتی باشد که سر در زیر بال چپ (حالت 2)، چرخش دور از اتاقک هوا (حالت 3)، پا در بالای سر (حالت 4)، وارونه (حالت 5) و سر بین پاها (حالت 6) قرار داشته باشد، غیر طبیعی است و می­تواند به مرگ جنین منجر شود. حالت 1 که سر بالای بال راست قرار دارد، معمولاً کشنده نیست. جهت­گیری غیر طبیعی جنین در 24 تا 48 ساعت قبل از هچ، کشنده است، زیرا ممکن است قسمت­هایی از کیسه زرده به دور سر یا بدن بپیچد و مانع از حرکات لازم جنین برای سوراخ کردن پوسته گردد.

این نوع مرگ و میر می­تواند در اثر عواملی مانند چرخش نامناسب تخم در دستگاه ستر و یا هنگام انتقال تخم­ها رخ دهد. بنابراین جهت جلوگیری از چنین تلفاتی، لازم است مرحله ستر با دقت انجام شود.

با بررسی تخم­های هچ نشده نیز می­توان علت مرگ جنین را مشخص نمود. در هنگام شکستن تخم­های هچ نشده و بررسی آن، توجه به عواملی مانند: رطوبت جنین، حالت غیر طبیعی جنین/بد شکلی، پوسیدگی، ترک در پوسته الزامی است، زیرا این موارد اطلاعاتی مربوط به بهینه ­سازی جوجه­ کشی و تنظیم دقیق پارامترهای جوجه ­کشی را فراهم می­نماید.

در هفته سوم عملیات جوجه ­کشی، درجه حرارت یا رطوبت بسیار زیاد یا کم، بر جوجه تأثیر بسیار منفی می­گذارد. درجه حرارت زیاد و رطوبت کم در این زمان منجر به سخت و خشک شدن پوسته و غشای پوسته می­گردد. این حالت باعث خفگی جنین در داخل تخم می­گردد، زیرا جوجه قادر نیست پوسته خشک را شکسته و از آن خارج گردد. هوایی هم برای تنفس و زنده ماندن ندارد. در طول دوره جوجه ­کشی، دمای بهینه ­ای برای پوسته تخم­ها وجود دارد. می­توان با اندازه ­گیری دمای پوسته تخم نمونه ­ای که از بین تخم­های سینی­ های مختلف دستگاه جوجه ­کشی به طور تصادفی انتخاب می­شوند، درجه حرارت مناسب جهت جوجه ­کشی را تعیین نمود.

راهکارهای جلوگیری از تلفات زیاد تخم­ها در هفته سوم جوجه ­کشی

در صورتی که اتاقک هوای جوجه­ های مرده در پوسته بسیار کوچک است، درجه حرارت جوجه­ کشی باید افزایش یابد، اما ابتدا می ­بایست اطمینان حاصل شود که این امر به علت رطوبت زیاد در دستگاه جوجه­ کشی صنعتی یا خانگی ایجاد نشده است.

از مهم­ترین نشانه ­های کیفیت جوجه، ناف کاملاً بسته می­باشد که به راحتی قابل مشاهده است. برای اینکه جوجه ­کشی موفقیت­ آمیزی داشته باشیم، باید کیفیت جوجه یک روزه را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. در صورتی که کمتر از 50% از جوجه­ های یک روزه دارای ناف طبیعی کاملاً بسته و 20٪ دارای شکم ضخیم (کیسه زرده بزرگ) باشند، این موضوع نشان­ دهنده دمای پایین جوجه ­کشی است. برای رفع این مشکل باید دمای جوجه ­کشی را افزایش دهید.

در حین عملیات جوجه­کشی با دستگاه هچر، در صورت استفاده از مطالب گفته شده در بالا و هم­چنین در نظر گرفتن نکات مهم زیر، کم­ترین تلفات را در این دوره از عملیات جوجه­ کشی خواهید داشت:

  • تهویه دستگاه جوجه ­کشی بسیار مهم است. استفاده از فن جهت گردش هوا و تهویه مناسب جهت ورود هوای تازه و خروج هوای نامطبوع داخل دستگاه می­تواند بسیار سودمند باشد.
  • رعایت اصول بهداشتی در مکان عملیات جوجه­ کشی بسیار حائز اهمیت است. از ضدعفونی­کننده ­های مؤثر در برابر باکتری سودوموناس استفاده نمایید.
  • تعویض مرتب آب موجود در مخازن سیستم تأمین رطوبت دستگاه­ ها یکی از الزامات رعایت نکات بهداشتی است. در غیر این صورت سریعاً توسط باکتری­های آب دوست آلوده می­گردد و منجر به آلودگی باکتریایی تخم­ها و عفونت می­­شود.
  • در صورت قطعی برق فوراً از مبدل برق اضطراری استفاده کنید و در هنگام خراب شدن تجهیزات، در کم­ترین زمان ممکن نسبت به تعویض قطعه معیوب اقدام نمایید. کارشناسان فنی شرکت ماشین طیور جویبار آماده ارائه مشاوره و هرگونه خدمات در این زمینه می­باشند.
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *