شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی – Smart104

سیستم کنترل مغز هوشمند دستگاه یا هماهنگ کننده بین بخش های مختلف دستگاه برای تعادل سازی حرارت و رطوبت و گردش باد داخل دستگاه که دارای ۲ بخش میباشد. بخش نشانگر که میزان حررات، رطوبت و زمان گردش راک را اعلام می کند  و بخش تنظیم حرارت و زمان چرخش در دستگاه جوجه کشی و کالیبراسیون و همچنین اعلام هشدار حرارت بالا /پایین ، رطوبت بالا و پایین ، خطای خرابی فن تهویه و خرابی سنسورها است. در ادامه به مبحث سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی – Smart104 نیز می پردازیم:

انواع سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی

این سیستم هوشمند در زمان افزایش دما المنت های حرارتی را خاموش کرده  و دریچه های دمپر را با فرمان خود باز می کند تا هوای خنک وارد دستگاه بشود و برعکس در زمان کاهش دما المنت های یدکی را روشن کرده و دریچه ها بسته می شود، زمان چرخش راک ستر قابل تنظیم می باشد یعنی زمان مورد نظر را به سیستم می دهیم و دستگاه براساس آن فرمان به سیستم چرخش داده و راک ها ستری به سمت چپ یا راست گردش می کنند.

 

انواع سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی 

 

1- جک  برقی برای چرخش راک

در زمان رطوبت پایین سیستم کنترل به شیربرقی و پمپ آب فرمان اسپری می دهد و با روشن شدن شیر برقی ، پمپ تحت فشار آب را از طریق نازل ها اسپری می کند ( دقیق ترین روش که در دستگاه جوجه کشی صنعتی هم استفاده می گردد و برعکس سیستم رطوبت ظرف آب که کم دقت ،کند وکمتر قابل کنترل می باشد)

درصورتی که فن تهویه خراب شود سیستم تشخیص داده و آژیر خطا می زند و هشدار می دهد عدم تهویه مناسب مخصوصا در روزهای آخر باعث خفگی می شود برای همین مهم هست که سریعا برای رفع مشکل اقدام شود

اگر سنسورهای حرارت و رطوبت از کار بیافتد باز هم سیستم تشخیص داده و آژیر اخطار (بهترین روش اعلان خطر) می زند و هشدار می دهد

قطعات دستگاه از با کیفیترین موجود در بازار میباشد و  قطعات فلزی رنگ الکترواستاتیکیشده و  با نرم افزار سه بعدی طراحی شده و برش و خم توسط cnc می شوند.

سیستم دارای یک ترموستات یدکی نیز می باشد که اگر زمانی حرارت دستگاه از حد خودش بالاتر رفت و سنسور دما به دلایلی تشخیص نداد ، شروع به هشدار دادن قطع المنتها برای جلوگیری از خفه شدن جوجه ها میشود (توضیح اینکه در جوجه کشی حرارت بالا بسیار خطرناک هست و در زمان کم باعث خفگی و مرگ و میر میشود)

برای هر پرنده ای  میتوان خیلی راحت حرارت و رطوبت  را به سیستم بدهیم از انجایی که درمناطق مختلف شرایط آب و هوایی  فرق دارند بهتر است بر اساس تجربه وتحقیق بهترین مقدار را وارد کنیم و قرادادن مقدار پیش فرض برای هر پرنده در دستگاه زیاد کارایی نخواهد داشت .

سنسورها در داخل یک میله محافظ قرار داده شده و تماس مستقیم با رطوبت و پرز های جوجه داخل دستگاه نمی باشد و این باعث افزایش طول عمر سنسور میشود . سنسورهای بدون محافظ هر چند گرانقمتر هم باشند ولی مناسب دستگاه نخواهد داشت چون بعد مدتی که در تماس با رطوبت و پرز ها هستن حساسیتش کم میشود

سنسور های حرارت و رطوبت

2- سنسور های حرارت و رطوبت

 

 سنسور ترموستات

3- سنسور ترموستات

 

جعبه کنتاکتور و ترموستات

 

4- جعبه کنتاکتور و ترموستات

  باکس کنترل دستگاه

5- کنترل باکس

سیستم کنترل در هر بخش دارای فیوزهای محافظ بوده و در صورت بروز نوسانات برقی فیوز آن بخش میسوزد و مانع آسیب زدن به قطعات مهم دستگاه میشود و همچنین دارای خروجی سیم ارت برای جلوگیری از برق گرفتگی  می باشد.

سیسیتم کنترل دستگاه جوجه کشی جویبار طوری طراحی شد که قابلیت روی دستگاه 504 عددی تا 2016 عددی را دارد.

کالیبراسیون سیسیتم کنترل دستگاه ماشین طیور جویبار بسیار راحت میباشد طوری که خود کاربر با تماشای فیلم و دفترچه آموزشی با یک حرارت سنجی که شرکت بصورت رایگان در اختیارش قرار میدهد، انجام دهد.

قطعات استفاده شده از بهترین مارک های بازار – حساسیت  بخاطر وجود موجود زنده در داخل دستگاه طوری طراحی شده که در صورت بروز مشکل با یک تماس تلفنی بیشتر مشکلات رو با تعویض قطعات سوخته با یدکی (لوازم یدکی رایگان همراه دستگاه )حل کرد.

یکی از مهمترین مسيولیت این سیستم کنترل پایداری حرارت و رطوبت در دستگاه است که هوشمندانه با تغییرات در روشن و خاموش کردن المنتها  – باز و بسته شدن دریچه دمپرها و اسپری و قطع اسپری بصورت پله پله و مرحله ای بطوری که کاربر وقتی به نمایشکر نگاه میکند ثبات تغییرات را متوجه میشود و این بخاطر برنامه نویسی پیشرقته و دقیق است که در سی پی یو دستگاه که همان مغز اصلی آن هست نوشته شده است.

درصد هچ بالا در دستگاه های شرکت ماشین طبور جویبار تایید کننده این موضوع میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه جوجه کشی جویبار با ما ارتباط باشید.

مطالب مرتبط