شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

جوجه ها بعد از تولد چه مدت در ماشین جوجه کشی بمانند؟

جوجه بعد از تولد

جوجه های شما هچ شده اند و اکنون این سوال برای شما به وجود آمده است که “چه مدت باید جوجه ها قبل از انتقال به در دستگاه جوجه کشی بمانند؟”

پاسخ کاملاً سرراست است. جوجه ها معمولاً پس از بیرون آمدن آخرین جوجه می توانند 24 تا 48 ساعت در دستگاه جوجه کشی بمانند.

24 ساعت اول

در 24 ساعت اول بعد از جوجه ریزی جوجه ها، احتمالاً احساس هیجان و شوق خواهید داشت. وقتی جوجه اول جوجه ریزی شد، رطوبت ماشین جوجه کشی معمولاً بالا می رود و حالتی مه مانند ایجاد می شود زیرا پرهای جوجه مانند سطح تبخیر عمل می کنند و رطوبت هوا را بالا می برد.

جوجه های جوجه ریزی شده دوره های پرتحرک نوک زنی و هچ و به دنبال آن دوره استراحت را پشت سر می گذارند. این یک فرایند مهم است و به این معنی نیست که آنها مشکلی دارند. بعد از آن ، صدای جیک جیک کردن آنها را خواهید شنید و می بینید که داخل اتاق جوجه کشی به هم می خورند. هنگام جابجا شدن تخمها را از این طرف به آن طرف می کوبند. حرکت و صدای جوجه های جوجه ریزی شده در واقع جوجه های هچ نشده را ترغیب می کند تا پوسته های خود را بشکنند، بنابراین بگذارید کار خود را انجام دهند.

مهم – هرچند وسوسه انگیز به نظر می رسد، در حالی که جوجه ریزی انجام می شود، درب دستگاه را باز نکنید. باز کردن درب در این زمان مهم باعث می شود گرما و رطوبت خارج شود و جوجه ریزی برای جوجه ها دشوار شود.

هنگامی که همه جوجه ها از تخم خارج شدند، ممکن است داخل دستگاه بسیار شلوغ به نظر برسد. اما اجازه ندهید این مسئله شما را نگران کند، این چیزی شبیه حالت جوجه کشی طبیعی مرغ مادر است و جای نگرانی نیست.

جوجه ها بعد از تولد چه مدت در ماشین جوجه کشی بمانند؟

چه موقع می توانم جوجه ها را بیرون بیاوریم؟

پس از گذشت 24 ساعت اول، می توانید سلامت کلی جوجه ها را مشاهده کنید. تا روز دوم ، آنها باید رطوبت کمتری داشته و به وضوح زیبا و با پرهای خشک به نظر برسند. هنگامی که جوجه ها خشک شدند، می توانید آنها را به منتقل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *