شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی

یکی از کسب و کارهایی که با درآمد زیادی نیز همراه است، جوجه کشی می باشد که این کار را از طریق تخم نطفه دار انواع پرنده ها انجام می دهند. محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی باید وجود داشته باشد تا این امر محقق گردد. این محیط مناسب شامل دما، تامین اکسیژن و رطوبت می باشد. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

آشنایی با محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی

محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی خانگی باید وجود داشته باشد تا جوجه کشی انجام شود. این شرایط خیلی اهمیت دارد تا شرایط غیر استاندارد کارایی کار را کاهش ندهد و موجب نابودی تخم های نطفه دار نشود. عایق بندی دستگاه جوجه کشی باید مناسب باشد و برای ساخت آن از قطعاتی استفاده شده باشد که استاندارد باشند. برای ایجاد محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی باید از ضدعفونی کردن نیز بهره گرفته شود چون اگر در محیط آلودگی و میکروب وجود داشته باشد، ممکن است وارد کابین شود و موجب نابودی جنینی شود که داخل تخم است. در زمان نصب نیز باید دقت کنید که اتصالات و کابل کیفیت مناسبی داشته باشند و برای بالا بردن امنیت از کابل محافظ استفاده نمود. اگر دستگاه منافذی دارد که باعث می شود حشرات وارد شوند، باید این منافذ را کاملا بست. گاهی حرارت نیز حشرات را به دستگاه جذب می کند که باید اقدامات لازم را در این مورد انجام داد تا موجب اختلال در سیستم نشوند و در نهایت در فرآیند جوجه کشی اختلال ایجاد نکنند.

محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی

تهویه هوا برای جوجه کشی

تهویه هوا یکی از شرایطی است که محیط جوجه کشی نیاز دارد. اکسیژن و هوای تازه از همان ابتدا که جنین به وجود می آید تا زمانی که از تخم خارج می شوند، نیاز خواهد بود. دریچه های ورودی دستگاه، اکسیژنی که کابین داخلی نیاز دارد تامین می کنند و دریچه های خروجی نیز موجب انتشار هوایی که مصرف شده است به محیط می شوند. پس رابطه مستقیمی بین تهویه مناسب و زنده ماندن جنینی که داخل تخم وجود دارد، برقرار است. بوی نامناسب در محیط نباید وجود داشته باشد و دستگاه جوجه کشی جویبار را در محیطی که مواد شیمیایی نگهداری می شوند و یا محل نگهداری پرنده است، نباید قرار داد.

تهویه هوا برای جوجه کشی

دما و‌ رطوبت مناسب دستگاه جوجه کشی

کارایی دستگاه جوجه کشی تا حد زیادی به دمای مناسب مربوط است و در میزان مصرف انرژی نقش دارد. برای اینکه کیفیت و امنیت در این دستگاه ها بالا رود، برخی شرکت ها سنسوری که مخصوص دما است را در بخش بیرونی دستگاه قرار می دهند. بهترین دمایی که یک دستگاه جوجه کشی باید داشته باشد، بیست و دو تا سی درجه سانتی گراد می باشد. از تجهیزات گرمایشی مناسب برای رسیدن به این دما می توان استفاده نمود. دستگاه جوجه کشی را نباید در محیطی قرار داد که تابش نور مستقیم وجود دارد. رطوبت نیز عامل مهم دیگر در حفظ شرایط مناسب دستگاه جوجه کشی است. تخم‌ های نطفه دار که در کابین داخلی قرار گرفته اند نیز تحت تاثیر رطوبت قرار دارند که بین سی تا پنجاه درصد رطوبت برای دستگاه جوجه کشی نیاز خواهد بود. در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه محیط مناسب برای نصب و استفاده دستگاه جوجه کشی با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.
تصویر ۲

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *