شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

مرگ جنین درون تخم نطفه دار در جوجه کشی

 

یکی از شرایطی که جهت جوجه­ کشی موفق و تولید جوجه ­های سالم و با کیفیت الزامی است، کسب دانش در زمینه جوجه ­کشی و رعایت اصول آن می ­باشد. هم­چنین کسب درآمد فراوان در این حوزه مستلزم این است که کار جوجه ­کشی از پرندگان با تخم نطفه­ دار مناسب و خصوصاً دستگاه ­های با کیفیت فوق ­العاده­ انجام گیرد تا بیشترین میزان جوجه درآوری و یا کم­ترین تلفات حاصل گردد. بهترین دستگاه جوجه­ کشی دستگاهی است که بهترین شرایط مناسب به منظور تبدیل تخم نطفه­ دار به جوجه را فراهم نماید. دستگاه­ های جوجه­ کشی شرکت ماشین طیور جویبار از قطعات با کیفیت عالی و با استفاده از دانش روز دنیا ساخته شده است و می­تواند شما را به بالاترین سوددهی برساند.

حتی با وجود دستگاه ­های جوجه ­کشی بسیار با کیفیت، افراد در صورت نداشتن اطلاعات کافی در زمینه جوجه­ کشی ممکن است دچار خسارات مالی گردند. بنابراین شناسایی و اصلاح هرگونه مشکلی که منجر به محدود شدن تولید می­گردد، بسیار مهم است. مرگ و میر جنین درون تخم نطفه­ دار یکی از مشکلاتی است که در جوجه­ کشی بسیار محتمل است. برای جوجه­ کشی موفق، لازم است علت تلف شدن تخم­ ها مشخص گردد که از تلفات احتمالی در آینده پیشگیری گردد.

به طور معمول در روز جوجه درآوری (هچ)، تخم­ های نوک زده شده­ ای که جوجه نتوانسته خود را از پوسته خارج نماید، جوجه­ های بدشکل، نرم، ضعیف یا لاغر، کور و یا دارای سر لرزان، پاهای باز، پنجه ­های پیچیده و مشکلات ناف، جوجه ­های مرده و یا پوسته­ های خالی به عنوان ضایعات جوجه ­کشی مشاهده می­شوند. در صورتی که وجود چنین تخم­ ها و جوجه ­های غیر طبیعی زیاد باشد، به منزله کاهش در میزان قابلیت جوجه درآوری و در واقع افزایش خسارات و کاهش سودآوری می­ باشد. در این صورت به طور قطع نیاز است که از تخم­ های هچ نشده و جوجه­ های مرده جهت ارزیابی روند جوجه ­کشی به منظور اصلاح کمبودها استفاده شود.

از بین تخم ­هایی که در دستگاه هایی مانند دستگاه جوجه ­کشی بوقلمون قرار می­ گیرند، حدود 80% باید هچ گردند. از بین تخم­ هایی که جوجه نمی­ شوند، باید حدود 10% نابارور و 10% جنین تلف شده باشند. در صورتی که میزان مرگ و میر یا ناباروری در جوجه ­کشی بالاتر از این سطح باشد، نشانگر مشکلی است که بررسی آن ضروری است.

تخم نطفه ­دار ممکن است قبل از آغاز فرایند جوجه ­کشی و یا در حین آن از بین برود. بنابراین می­توان گفت، مرگ و میر جنین در طول مراحل مختلف جوجه کشی رخ می­دهد. اما به طور معمول دو پیک مرگ و میر برای جنین وجود دارد که بیشتر مرگ و میر جنین در این دو قله اتفاق می­افتد:

  • مرگ جنین از روز 4 ام تا روز 14 ام عملیات جوجه ­کشی
  • مرگ و میر زودرس جنین در هفته اول جوجه­ کشی
  • مرگ و میر جنین در حال رشد در هفته دوم جوجه ­کشی
  • مرگ جنین در هفته سوم جوجه ­کشی (در زمان جوجه­ درآوری یا نزدیک آن)

در جوجه ­کشی از بیشتر گونه ­ها، اکثر مرگ و میرهای جنینی در نزدیکی جوجه­ درآوری رخ می­دهد. از طریق بررسی مرحله رشد جنین­ های زنده، هم­چنین طبقه ­بندی و بررسی زمان مرگ جنین ­های مرده و مقایسه آن با تعداد روزهای جوجه ­کشی می­توان پیشرفت رشد جنین­ های زنده را ارزیابی نمود و علت مرگ جنین­ها را تعیین و مشکل را رفع نمود. به عنوان مثال، اگر مرحله رشد جنین نسبت به روزهای جوجه­ کشی عقب مانده باشد، می­تواند نشان­ دهنده پایین بودن درجه حرارت جوجه ­کشی باشد.

معمولاً در مواردی که نتیجه کار از وضعیت طبیعی انحراف زیادی داشته باشد، به عبارت دیگر مقدار مرگ و میر بسیار زیاد باشد، نشان­دهنده یک مشکل اساسی است که باید شناسایی و رفع گردد. این مشکلات اساسی معمولاً به مسائل گله مادری و یا مشکلات مربوط به نگهداری تخم ­ها قبل از قرارگیری در دستگاه جوجه­ کشی مرتبط می­شود.

بنابراین به منظور دستیابی به جوجه­ کشی موفق و افزایش بهره ­وری، بررسی مرگ و میر مربوط به جنین و هم­چنین جوجه­ های تازه متولد شده ضروری است. از آنجا که جوجه­ کشی یک فرایند بسیار حساس و پیچیده با متغیرهای بسیار است، ارزیابی دقیق و منظم هر مرحله از فرایند جوجه ­کشی برای شناسایی مشکلات احتمالی و بهبود بازدهی لازم و ضروری است.

شایع­ترین مشکلات در جوجه­ کشی عبارتند از: تغذیه گله مادری، جوجه ­کشی نامناسب گله مادری، کاهش وزن غیرطبیعی تخم در حین جوجه ­کشی و عفونت کیسه زرده یا ناف. هم­چنین وجود بیماری­ هایی از جمله: نیوکاسل، برونشیت عفونی، کریزا، بیماری مزمن تنفسی و رئو ویروس­ها در گله مادری منجر به تولید تخم ­های نطفه­ دار با کیفیت پایین می­گردند که احتمال مرگ و میر جنین را افزایش می­دهد.

مطالب مرتبط