شرکــت ماشیــن طیــور جویبــار
تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی

بهترین دستگاه جوجه کشی

ماشین جوجه کشی یک دستگاه مفید است که به شما این امکان را می دهد تا تخم ها را جوجه کشی کنید و علل خارجی را که ممکن است به تخمها آسیب برساند را از بین ببرید. بسیاری از افراد از دستگاه جوجه کشی استفاده می کنند ، اما ممکن است تعداد زیادی جوجه سالم تولید نکنند. به همین دلیل مهم است که در مورد دستگاه جوجه کشی اطلاعات کامل کسب کنید و بهترین دستگاه جوجه کشی را پیدا کنید که می تواند به شما در تولید جوجه با نرخ هچ بالا و حفظ شرایط مطلوب و استاندارد در طولانی مدت کمک کند.

دستگاه های جوجه کشی زیادی در بازار پیدا می شوند که ظرفیت و سیستم کنترل متفاوت دارند. درکل دستگاه های جوجه کشی بسیار مفید هستند زیرا باعث صرفه جویی در وقت و انرژی می شوند و همچنین در مدت زمان کمتری جوجه های زیادی تولید می کنند. شما می توانید از دستگاه جوجه کشی برای انواع مختلف تخم پرندگان استفاده کنید و به شما امکان می دهد تخمها را در هر فصلی جوجه ریزی کنید.

علاوه بر این ، دستگاه جوجه کشی بسیار ایمن تر است و تخم ها می توانند با خیال راحت تر هچ شوند ، جوجه ها از بیماری و و آلودگی دورند و همچنین ، دستگاه جوجه کشی از تخم ها در برابر آسیب محافظت می کند که کنترل آن با مرغ های پرورش دهنده خیلی آسان نیست.

دستگاه جوجه کشی

هچ آسان تخم با ماشین جوجه کشی

هنگامی که می خواهید تخم ها را جوجه ریزی کنید ، دستگاه به راحتی مدیریت می شود ، اما با روند طبیعی ، مرغ ها با نوک زدن در طی جوجه کشی طبیعی می توانند به تخم های خود آسیب برسانند. نه تنها این ، کنترل و نظارت بر تخم ها در ماشین جوجه کشی فرایند بسیار ساده تری نسبت به جوجه کشی طبیعی است. این تجزیه و تحلیل اطمینان می دهد که تخمها در داخل دستگاه جوجه کشی بسیار محافظت شده ترند تا جوجه کشی طبیعی. در دستگاه جوجه کشی ، تخمها بهترین درجه حرارت را برای جوجه ریزی دارند.

اگر می خواهید نرخ جوجه کشی بالایی داشته باشید ، خرید دستگاه جوجه کشی ایده آل مهم است. همچنین باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید تا بتوانید دستگاه مورد اطمینان را خریداری کنید. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چرا به دستگاه جوجه کشی نیاز دارید؟

فرض کنید ، اگر حرفه ای هستید ، به دستگاهی نیاز دارید که دارای فناوری پیشرفته باشد و بهترین نرخ جوجه ریزی را ارائه دهد. دستگاه جوجه کشی ایده آل باید نتایج بهتری را برای هزینه صرف شده برای آن ارائه دهد.

در غیر این صورت ، اگر ماشین جوجه کشی را فقط برای سرگرمی خود می خواهید ، می توانید از ماشینی در مقیاس کوچکتر و سیستم ابتدایی استفاده کنید چون قصد کار تولیدی و اقتصادی ندارید ، بلکه فقط یک سرگرمی برایتان است، بنابراین هر ماشین جوجه کشی معمولی می تواند برای شما مفید باشد.

 

دستگاه جوجه کشی برای استفاده تجاری یا شخصی

عمدتا از ماشین جوجه کشی برای اهداف تجاری استفاده می شود. تولیدکنندگان از آن برای جوجه ریزی و جوجه کشی پرندگان و انواع دیگر تخم استفاده می کنند. با دستگاه جوجه کشی ، می توانید سود بیشتری ببرید زیرا مشابه مرغ طبیعی کار می کند و کار مرغ را نیز به عهده می گیرد.

دستگاه جوجه کشی به شما امکان می دهد تخمها را بچرخانید و درجه حرارت و رطوبت مناسب را حفظ کنید. این فرآیند محیط مناسبی را برای تخمها فراهم می کند و جنین تا زمان جوجه ریزی به سلامت رشد می کند. همچنین ، بهترین وسیله ای است که مقدار بیشتری تخم مرغ را در یک زمان جوجه کشی می کند.

سه عنصر اساسی برای جوجه کشی تخم عبارت است از:

  1. درجه حرارت
  2. چرخش
  3. رطوبت

این سه عنصر مهم هستند و بدون این سه تخمها هچ نمی شود. در فرآیند طبیعی ، مرغ بصورت غریزی مقدار دقیق هر سه عنصر را فراهم می کند به همین دلیل شما باید دستگاهی را پیدا کنید که بتواند با موتورها ، تایمرها و عناصر گرمایشی را مشابه روند طبیعی تقلید کند.

برای رشد دقیق جوجه ، چرخش تخم مرغ بسیار مهم است. شما می توانید چرخش را به صورت خودکار یا دستی انجام دهید. دستگاه تخم را موقعیت ایستاده قرار داده و آن را نود درجه می چرخانند. اما ، در روند طبیعی ، تخم به صورت افقی قرار می گیرد و مرغ مادر تخمها را می غلتاند. اگرچه وضعیت قائم بر مرغ ها یا بسیاری دیگر از پرندگان تأثیر نمی گذارد ، اما برای برخی از پرندگان مانند غاز تفاوت زیادی ایجاد می کند.

به چه نوع دستگاه جوجه کشی نیاز دارید؟

بهترین دستگاه جوجه کشی چیزی است که به کاربر و تجربه جوجه ریزی او بستگی دارد. دستگاه جوجه کشی هوای اجباری یا اتوماتیک بهترین گزینه برای جوجه کشی تعداد زیادی تخم است.

این دستگاه های جوجه کشی دارای فن برای گردش هوا هستند. در بعضی از دستگاه های جوجه کشی ، می توانید یک ویژگی چرخش خودکار را پیدا کنید که به شما کمک می کند از انجام کار دستی جلوگیری کنید و همچنین به شما کمک می کند هر زمان که می خواهید دستی بچرخانید.

برای تهیه یک دستگاه جوجه کشی عالی ، همیشه باید بدنبال ویژگی های کنترل رطوبت و دما باشید. قبل از خرید ، بررسی کنید که آیا ترموستات مناسبی در دستگاه وجود دارد یا نه ، زیرا این یکی از عناصر اصلی است که باعث می شود تخمها به طور صحیح رشد کنند و هچ شوند. همچنین ، هنگام بیرون آمدن تخمها باید اطمینان حاصل کنید که سطح رطوبت تحت کنترل است.

مواردی که باید به آنها توجه کنید :

ترموستات

در این دستگاه باید مهمترین عملکرد، در کنترل دما باشد. حفظ درجه حرارت ثابت برای تخم مرغ مهم است. دستگاه جوجه کشی شامل یک ترموستات است که برای حفظ دمای ثابت، منبع گرما را خاموش و روشن می کند. همچنین می توانید هنگام استفاده از انواع مختلف تخم ، سطح دما را تنظیم کنید. دستگاه های جوجه کشی با کیفیت بالا به شما امکان تنظیم ترموستات ها را می دهند.

فن گردش هوا

دستگاه جوجه کشی که شامل فن است می تواند به شما در حفظ دمای ثابت در تمام فضای داخل دستگاه کمک کند.

چرخاننده ها

هنگامی که تخمها را جوجه کشی می کنید ، چرخاندن تخمها اجباری است. در طول 18 روز اول (برای تخم مرغ) بسیار مهم است. تخمها را می توانید بصورت دستی یا اتوماتیک بچرخانید:

  • دستی: باید سینی تخم مرغ ها را دست کم سه تا پنج بار در روز بچرخانید.
  • خودکار: دستگاه های جوجه کشی که شامل چرخاننده های اتوماتیک هستند به طور کارآمد کار می کنند و دارای زمان بندی و موتور هستند.

دستگاه های جوجه کشی به شما امکان می دهند تخمها را به صورت افقی یا عمودی بچرخانید. در روند طبیعی تخمها به صورت افقی تخمگذاری شده و مرغ آنها را می چرخاند تا دمای ثابت را حفظ کند.

در دستگاه جوجه کشی ، تخم های حالت عمودی با کج شدن تخمها  90 درجه به چپ و راست می چرخند. چرخاننده های افقی از طریق یک قوس 180 درجه ای چرخیدند.

 رطوبت

حفظ سطح رطوبت مناسب هنگام جوجه کشی جوجه ها مهم است. در صورت عدم دقت رطوبت ، جوجه ها به درستی رشد نمی کنند. ضمنا باید به تفاوت رطوبت در مرحله ستر و هچر توجه داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *